Vergelijking

Samsung Galaxy S26 of S26 Ultra?

Laatst gecontroleerd op door Juri & Bodi

Kort antwoord

Dit is geen duel tussen goed en beter, maar tussen genoeg en maximaal. De Ultra wint op camera en uithoudingsvermogen en is het topmodel zonder sterretjes: 200 megapixel, dubbele telelens en een grotere accu die sneller laadt. Maar de gewone S26 draait dezelfde Android, krijgt exact even lang updates en ligt met 167 gram en 6,3 inch veel prettiger in de hand. Wie niet dagelijks op 5x zoom fotografeert, koopt met de S26 het verstandigere toestel en houdt een fors bedrag over.

Prijscheck nu

Onze keuze blijft de Samsung S26, en die is op dit moment ook nog eens zo’n €260 goedkoper.

Laatst bijgewerkt: 15 oktober 2026

Specs naast elkaar

 Samsung S26S26 Ultra
Scherm6,3 inch FHD+, 120 Hz6,9 inch, 120 Hz, 2600 nits
Gewicht167 g218 g (titanium)
ChipExynos 2600, 12 GB RAMSnapdragon 8 Elite Gen 5, 16 GB RAM
Hoofdcamera50 MP, 3x optisch200 MP, 3x + 5x optisch
Accu en laden4300 mAh, 25 W5000 mAh, 45 W
Updates7 jaar7 jaar

De actuele bedragen staan in de prijscheck en op de winkelkaarten; de peildatum staat bovenaan de pagina.

Oordeel per categorie

Wie maakt de betere foto's?

S26 Ultra

De Ultra, zonder discussie. De 200-megapixelhoofdsensor en de dubbele telelens (3x plus 5x optisch) spelen een klasse hoger; vooral op zoomafstanden voorbij 3x is het verschil op elke foto zichtbaar.

De Samsung S26 is met zijn 50-megapixelsensor en 3x zoom geen verkeerde camera, maar hij deelt de set met de S26+ en dat is bewust een trede lager. Wie vooral op de hoofdlens fotografeert, merkt er in de praktijk weinig van.

Voor 90% van de mensen

Op de hoofdlens ziet u het verschil zelden.

Als u veeleisend bent

Op 5x zoom is het een andere wereld.

Wie ligt beter in de hand?

Samsung S26

De Samsung S26. Met 167 gram tegen 218 en 6,3 inch tegen 6,9 is dit het verschil tussen een toestel dat u met één hand bedient en een toestel dat om twee handen vraagt.

De Ultra compenseert met een titanium frame en het helderste scherm van de twee (2600 nits piek), maar groot blijft groot: in een broekzak en tijdens het bellen voelt u elk gram.

Voor 90% van de mensen

Na een week bent u aan elk formaat gewend.

Als u veeleisend bent

Wie veel leest of kijkt, wil juist die 6,9 inch.

Wie houdt het langer vol?

S26 Ultra

De Ultra. 5000 mAh tegen 4300 is al een gat, en met 45 watt laadt hij bijna twee keer zo snel bij als de Samsung S26 met zijn 25 watt.

Daar staat tegenover dat het kleinere FHD+-scherm van de S26 zuiniger is dan het grote paneel van de Ultra, dus in de praktijk is het verschil kleiner dan de cijfers suggereren. Maar wie zegt dat de accu de zwakste plek van de S26 is, liegt niet.

Voor 90% van de mensen

Beide halen een normale dag.

Als u veeleisend bent

Op reisdagen wint de grote accu het altijd.

Welke is de verstandigste koop?

Samsung S26

De Samsung S26. Dezelfde Android, hetzelfde updatebeleid tot 2033, dezelfde IP68 en een chip die voor elke normale taak ruim voldoende is: het verschil zit vrijwel volledig in camera-maximum en formaat.

De Ultra is er voor wie precies dát zoekt: het beste camerasysteem en het grootste scherm dat Samsung maakt. Dat is een echte doelgroep, maar een kleinere dan de marketing doet vermoeden.

Voor 90% van de mensen

Genoeg is hier echt genoeg.

Als u veeleisend bent

Maximaal is precies waarvoor u de Ultra koopt.

Klaar om te kopen?

✓ Onze keuze

Samsung S26

€718,99 bij Bol.com
Bekijk prijs vanaf €718,99
Of bekijk

S26 Ultra

€979 bij Bol.com
Bekijk prijs vanaf €979

Prijzen worden meermaals per dag bijgewerkt. We verdienen een kleine commissie als u via deze links koopt. Dat kost u niks extra en bepaalt ons oordeel niet.

Vergelijk prijzen

Prijzen vergeleken bij 6 winkels

vanaf € 979 13% gedaald 30 dagen

Vergelijk prijzen

Prijzen vergeleken bij 4 winkels

vanaf € 718,99