De 15 beste audio interfaces van 2026

Beoordeeld door Bodi Prijzen laatst gewijzigd op 12 oktober 2026

Hoogste Koopmaat score (9,3): RME Fireface UFX III. Beste prijs-kwaliteit, onze beste koop: Focusrite Scarlett 2i2.

Een audio interface is de brug tussen uw microfoon en uw computer; de kwaliteit ervan bepaalt hoe schoon uw opname klinkt. Onze beste koop is de Focusrite Scarlett 2i2.

Twee Focusrite Air-preamps in het instapsegment; de SSL 12 neemt met vier preamps een hele band in één keer op, maar is een fors kastje dat op tafel blijft staan. Bij de keuze tellen drie dingen. Ten eerste het aantal ingangen: één microfoon-ingang volstaat voor zang of gitaar, twee laat u zang én instrument tegelijk opnemen, en vier is voor een band of drumstel. Ten tweede de mic-preamps: die versterken uw microfoon, en betere preamps (Focusrite Air, Audient console, SSL) klinken schoner en met minder ruis. En ten derde de extra’s: loopback om systeemgeluid mee op te nemen, MIDI, en of hij ook op tablet of telefoon werkt.

Van de betaalbare Yamaha UR12 tot de SSL 2 met studioklasse-preamps. Weet u niet waar u moet beginnen? Doe de Koopwijzer, of spring naar de goedkope interfaces, die voor zang en podcast of de modellen met het beste geluid.

Zo werkt deze lijst · met partnerlinks

Standaard op Koopmaat score. De lijst opent gesorteerd op onze Koopmaat score: een cijfer van 0 tot 10 dat ons onafhankelijke redactie-oordeel weergeeft over de onderdelen die er in deze categorie toe doen. We ijken het per categorie, en de prijs of een partnerdeal weegt er niet in mee. Met de sorteerknoppen sorteert u de lijst ook op prijs/kwaliteit (de score gewogen tegen de actuele prijs) of op één onderdeel.

Koopmaat verdient een commissie als u via onze links iets koopt. Dat kost u niets extra en het koopt onze volgorde niet.

Lees hoe Koopmaat beoordeelt →

Sorteer op
1
RME Fireface UFX III

RME Fireface UFX III

Opnemen zonder computer
8,7 Preamps
9,9 Kanalen
9,2 Resolutie
9,3 Extra's
  • 94 ingangen en 94 uitgangen, inclusief ADAT, AES/EBU en MADI
  • Neemt via DURec direct op naar USB-opslag, zonder computer
  • TotalMix FX en kleurendisplay voor routing en monitoring
  • Vier microfoonvoorversterkers; meer mics vraagt externe preamps
  • TotalMix FX kent veel lagen en vraagt inleestijd

Wat zit er in de doos

De RME Fireface UFX III is een audio-interface voor studio en live-opname met 94 ingangen en 94 uitgangen. Daaronder vallen vier microfoon-, lijn- en instrumentingangen met digitale gainregeling en fantoomvoeding, analoge lijnaansluitingen, ADAT, AES/EBU, MADI en MIDI. SteadyClock FS houdt de klok stabiel met lage jitter. Een kleurendisplay en knoppen op het apparaat geven toegang tot instellingen zonder computer.

Waarom deze score

Kanalen is met een 9,9 de sterkste pijler: 94 ingangen en 94 uitgangen, analoog en digitaal, dekken vrijwel elke opstelling. Extra's krijgen een 9,3 voor DURec, TotalMix FX, MIDI en de bediening op het apparaat. Resolutie scoort een hoge 9,2 voor de omzetters. Preamps blijven op 8,7: de vier voorversterkers zijn goed, maar het aantal is beperkt. Samen geeft dat een 9,3.

Waarom wij hem kiezen

Deze interface bundelt functies die anders losse apparatuur vragen. DURec neemt rechtstreeks op naar een USB-stick of -schijf zonder computer, wat live-opnames eenvoudiger maakt. TotalMix FX regelt routing, monitoring en effecten, en via display en knoppen blijft dat zonder computer bereikbaar. Wat hij van u vraagt is inleestijd: het mengpaneel kent veel lagen. Daarna groeit hij met een studio mee.

Voor wie

Voor studio's, technici en muzikanten die veel bronnen tegelijk opnemen, zoals een band of drumstel, of die live willen opnemen zonder computer. Ook voor wie MIDI of digitale apparatuur via ADAT of MADI wil koppelen.

Waar moet u op letten

Er zijn vier microfoonvoorversterkers; voor meer microfoons tegelijk zijn externe preamps nodig via ADAT, MADI of de lijningangen. Wie alleen zichzelf opneemt, laat het grootste deel van de aansluitingen ongebruikt.

2
MOTU 10pre

MOTU 10pre

AVB-netwerk, tien preamps
8,8 Preamps
9,7 Kanalen
9,2 Resolutie
8,7 Extra's
  • Tien microfoonpreamps met Hi-Z voor gitaar en bas
  • Ingebouwde DSP-mixer met EQ, compressor, gate en galm
  • Uit te breiden via ADAT en een AVB-netwerk
  • Niet via de kabel gevoed: vraagt een stopcontact
  • Handleiding alleen in het Engels

Wat zit er in de doos

De MOTU 10pre is een audio-interface in rackformaat met tien microfoonvoorversterkers met fantoomvoeding en Hi-Z-ingangen voor gitaar en bas. Samen biedt hij 26 ingangen en 28 uitgangen, met ADAT, S/PDIF, wordclock en een AVB-netwerkpoort. Hij sluit aan via Thunderbolt of USB op Mac, Windows en iOS, heeft een ingebouwde mixer met effecten en komt met eigen voeding en de software CueMix Pro en Performer Lite.

Waarom deze score

Het hoogste cijfer, een 9,7, gaat naar kanalen: 26 ingangen en 28 uitgangen met tien preamps, uit te breiden via ADAT en het AVB-netwerk. Resolutie krijgt een 9,2 dankzij ESS Sabre-converters met een groot dynamisch bereik op de lijnuitgangen. De preamps scoren 8,8: ruisarm, maar nog zonder onafhankelijke klanktest. Extra's halen 8,7 door de DSP-mixer, loopback, talkback en monitorgroepen. Samen komt dat op een 9,1.

Waarom wij hem kiezen

Deze interface brengt een complete opnameplek samen in een rackbehuizing: genoeg preamps voor een drumkit met overheads, analoge inserts voor externe compressors of EQ's en een mixer die monitormixen en effecten in het apparaat zelf verwerkt. Die mixer is ook draadloos te bedienen vanaf computer of tablet, zodat u vanuit de opnameruimte kunt bijsturen. Hebt u later meer kanalen nodig, dan koppelt u extra apparaten via het netwerk. Daar staat tegenover dat hij een vaste plek, een stopcontact en tijd voor de routing vraagt.

Voor wie

Voor thuis- en projectstudio's en bands die meerdere bronnen tegelijk opnemen, voor producers met externe hardware of modulaire synths, en voor wie podcasts of uitzendingen met meerdere sprekers maakt.

Waar moet u op letten

De interface wordt niet via de kabel gevoed en vraagt dus een stopcontact; met tablet opnemen kan alleen op een vaste plek. De handleiding is Engelstalig. Wie alleen zichzelf opneemt, laat de meeste ingangen ongebruikt. Hebt u MIDI op de interface zelf nodig, controleer dat dan vooraf.

3
Audient iD48 audio interface

Audient iD48 audio interface

Acht preamps met inserts
8,8 Preamps
9,6 Kanalen
8,6 Resolutie
8,8 Extra's
  • 24 ingangen en 32 uitgangen, genoeg voor drums of een kleine band
  • Schakelbare gebalanceerde inserts op elk preampkanaal
  • Uitgebreide monitorsectie met talkback en tweede luidsprekerset
  • Resolutie scoort 8,6, onder de 9,0 van de MOTU M2
  • Geen MIDI-aansluiting aan boord

Waarom deze score

De iD48 haalt een 9,0, gedragen door de kanalenscore van 9,6: geen ander item in deze lijst biedt zoveel in- en uitgangen, preamps en inserts. De preamps krijgen een 8,8, gelijk aan de verwante Audient iD14 MKII. Resolutie blijft met 8,6 achter bij de MOTU M2 (9,0); de extra's scoren 8,8 dankzij de insertrouting en de monitorbediening.

Voor wie

Voor wie meerdere microfoons tegelijk opneemt, zoals drums of een band, en externe compressoren of equalizers via inserts in het signaalpad wil opnemen.

Waar moet u op letten

De iD48 is een rackapparaat voor een vaste studio, niet voor mobiel gebruik. Neemt u vooral uzelf op, dan biedt de Audient iD14 MKII dezelfde preampfamilie in een kleiner formaat. Zoekt u vier preamps en MIDI, kijk dan naar de SSL 12. Is maximale resolutie het doel, dan scoort de MOTU M2 op dat punt hoger.

4
RME Fireface 802 FS

RME Fireface 802 FS

TotalMix FX, 30 in/30 uit
8,3 Preamps
9,5 Kanalen
9,0 Resolutie
9,0 Extra's
  • 30 in- en uitgangen met ADAT, AES/EBU, wordclock en MIDI
  • TotalMix FX-mixer met EQ, dynamiek en galm, zonder latency
  • Converters met SteadyClock FS-jitteronderdrukking
  • Slechts 4 microfoonvoorversterkers bij 30 ingangen
  • ARC USB-afstandsbediening zit er niet bij

Wat zit er in de doos

De RME Fireface 802 FS is een audio-interface in rackformaat die via een USB-B-poort op Windows of Mac aansluit. Hij heeft 30 ingangen en 30 uitgangen: analoge lijnaansluitingen op jack, 4 XLR/jack-combo's met microfoonvoorversterkers en fantoomvoeding, aparte koptelefoonuitgangen en digitaal ADAT, AES/EBU, wordclock en MIDI. De TotalMix FX-mixer draait in de interface en is vanaf computer of iPad te bedienen.

Waarom deze score

Kanalen krijgen met 9,5 het hoogste cijfer: 30 in- en uitgangen met ADAT, AES/EBU en wordclock laten veel ruimte voor uitbreiding. Resolutie krijgt een 9,0 voor de converters met SteadyClock FS-jitteronderdrukking. Extra's krijgen een 9,0 voor TotalMix FX met EQ, dynamiek en galm, plus MIDI. Preamps blijven op 8,3: transparant en vervormingsarm, maar het zijn er 4. Samen geeft dat een 9,0.

Waarom wij hem kiezen

De Fireface groeit mee met een studio. De 4 voorversterkers dekken zang en instrumenten, en via de digitale ingangen voegt u later externe voorversterkers toe zonder de interface te vervangen. TotalMix FX maakt monitormixen met effecten in de interface zelf, zodat muzikanten zonder vertraging horen wat ze spelen. Wat hij van u vraagt: ruimte in een rack of op het bureau, en tijd om de uitgebreide routing te leren.

Voor wie

Voor thuis- en projectstudio's die een band of meerdere bronnen tegelijk opnemen, apparatuur via MIDI of digitaal koppelen, en opnames uitbrengen of voor klanten werken.

Waar moet u op letten

Een volledig drumstel vraagt meer dan 4 microfoonvoorversterkers; daarvoor sluit u extra voorversterkers aan via ADAT. De ARC USB-afstandsbediening zit er niet bij. Dit exemplaar is een showmodel: vraag de verkoper naar de staat en de garantie.

5
MOTU 848 (2025)

MOTU 848 (2025)

AVB-netwerk en talkback
8,4 Preamps
9,5 Kanalen
9,2 Resolutie
8,7 Extra's
  • 28 ingangen en 32 uitgangen voor grote opnamesessies
  • DSP-mixer met reverb, EQ, compressor en gate aan boord
  • Uitbreidbaar via AVB-netwerk, met talkback en monitorschakeling
  • Met 4 microfoonvoorversterkers krap voor een volledig bemicrofoneerd drumstel
  • Geen MIDI-aansluiting; daarvoor is een aparte MIDI-interface nodig

Wat zit er in de doos

De MOTU 848 (2025) is een audio-interface in rackformaat voor Mac, Windows en iOS. Hij biedt 28 ingangen en 32 uitgangen, met 4 combo-ingangen voor microfoon, lijn en instrument, met fantoomvoeding en pad. Daarnaast zijn er lijningangen, lijnuitgangen, ADAT-banken, wordclock en koptelefoonuitgangen met eigen toewijzing. Een DSP-mixer met reverb, EQ, compressor, gate en hoogdoorlaatfilter draait in het apparaat zelf. De verbinding loopt via USB4/Thunderbolt over USB-C.

Waarom deze score

Deze interface krijgt een 9,0. Het sterkste punt is kanalen met een 9,5: 28 in en 32 uit, aangevuld met netwerkkanalen via AVB. Resolutie krijgt een 9,2 voor converters met een groot dynamisch bereik tot op hoge samplerates. Extra's scoren een 8,7 dankzij de DSP-mixer, talkback en monitorschakeling; het ontbreken van MIDI houdt dat cijfer lager. Preamps eindigt op 8,4: schone voorversterkers met ruime gain, maar 4 stuks en zonder uitgesproken klankkarakter.

Waarom wij hem kiezen

Deze interface combineert veel kanalen met een complete mixer aan boord. Monitormixen met effecten stelt u in op het apparaat of via een app op computer, tablet of telefoon, ook draadloos via WLAN. De AVB-poorten maken de opstelling uitbreidbaar zonder dat u de interface vervangt. Daar staat tegenover dat hij een vaste plek in een rack vraagt en dat de routing tijd kost om onder de knie te krijgen. Voor wie veel bronnen tegelijk opneemt verdient hij daarmee zijn plek.

Voor wie

Voor projectstudio's die een band of drumstel in één keer opnemen, voor wie live een monitormix moet regelen en voor wie met meerkanaals luidsprekeropstellingen werkt.

Waar moet u op letten

Er zitten 4 microfoonvoorversterkers in; voor meer microfoons tegelijk heeft u externe voorversterkers via ADAT of de lijningangen nodig. Een MIDI-aansluiting ontbreekt. Controleer vooraf of uw computer USB4 of Thunderbolt heeft.

6
SSL Solid State Logic SSL18 - USB-Interface

SSL Solid State Logic SSL18 - USB-Interface

Rack met acht preamps
8,7 Preamps
9,6 Kanalen
8,8 Resolutie
8,5 Extra's
  • 26 ingangen en 28 uitgangen, uit te breiden via ADAT en S/PDIF
  • Acht mic-preamps, elk met Legacy-schakelaar voor SSL-kleuring
  • Talkback met Listen Mic Compressor, ook als opnamebron bruikbaar
  • Geen digitale gainregeling en dus geen automatische gain
  • Rackbehuizing met netvoeding en geen tablet-app: niet voor mobiel werk

Waarom deze score

De SSL18 haalt een 8,9, het hoogste cijfer in deze lijst. Op kanalen scoort hij 9,6, ruim boven de SSL 12 (9,2), omdat hij acht preamps en veel meer in- en uitgangen heeft. De preamps (8,7) liggen net boven die van de SSL 12 (8,6). Resolutie krijgt een 8,8: beter dan de SSL 12 (8,5), onder de MOTU M2 (9). Extra's (8,5) lopen op door talkback en monitorbediening, maar de ontbrekende digitale gainregeling en mobiele bediening houden dat cijfer bescheiden.

Voor wie

Voor wie een band, drumstel of meerdere muzikanten tegelijk opneemt in een vaste studio en ingangen, talkback en luidsprekerbediening in één rackapparaat wil hebben.

Waar moet u op letten

Neemt u alleen uzelf op, dan betaalt u hier voor ingangen die u niet gebruikt; de SSL 2 MkII of de Audient iD14 MKII geven SSL- en Audient-preamps op het bureau. Wilt u vier preamps in een bureaumodel, kijk dan naar de SSL 12. Voor opnemen met tablet of telefoon is de Roland GO:Mixer Studio geschikter. De gain stelt u hier met de hand in; automatische gain ontbreekt.

7
Audient ORIA

Audient ORIA

Kamerkalibratie ingebouwd
8,8 Preamps
8,8 Kanalen
9,0 Resolutie
9,0 Extra's
  • Dolby-goedgekeurde monitorcontroller voor immersieve opstellingen
  • DSP met EQ, delay, trim en basmanagement per luidspreker
  • 16 gebalanceerde analoge uitgangen en 16 ADAT-ingangen
  • Maar 2 analoge ingangen; meer bronnen vraagt een externe ADAT-preamp
  • Geen MIDI-aansluiting

Wat zit er in de doos

De Audient ORIA is een USB-C audio-interface en monitorcontroller voor immersieve luidsprekeropstellingen, goedgekeurd door Dolby. Hij heeft 18 ingangen: 2 Audient-preamps voor mic, lijn en instrument plus 16 ADAT-ingangen. Daartegenover staan 16 gebalanceerde analoge uitgangen, AES-uitgangen, woordklok en aparte stereo-uitgangen voor nearfields. Een LCD-scherm toont de monitorinstellingen, een referentiemicrofoon voor kalibratie zit erbij en een Dante-kaart is optioneel.

Waarom deze score

De ORIA staat op 8,9, met vier pijlers die dicht bij elkaar liggen. Resolutie krijgt 9,0 voor conversie met een groot dynamisch bereik, al reikt de samplerate niet tot de hoogste waarden. Extra's krijgt eveneens 9,0 voor kamerkalibratie in DSP, bediening per luidspreker of groep en profielen voor verschillende opstellingen. Preamps scoort 8,8 voor console-preamps met ruime gain. Kanalen blijft op 8,8: veel uitgangen en ADAT-ingangen, maar 2 analoge ingangen.

Waarom wij hem kiezen

Deze interface is gebouwd om een complete immersieve luidsprekeropstelling vanaf één apparaat te beheren. Luidsprekers zijn in kleurgecodeerde groepen te muten of solo te zetten, volume, dim en mute werken globaal, en profielen wisselen tussen opstellingen en doelcurves. De kalibratie draait op de eigen DSP. Wel vraagt hij een studio die op meerkanaals monitoring is ingericht; zonder die opstelling benut u een groot deel niet.

Voor wie

Voor mixtechnici en postproductiestudio's die in immersieve formaten werken en hun luidsprekers vanuit één apparaat willen kalibreren en bedienen. Ook voor wie een bestaande studio via ADAT wil uitbreiden.

Waar moet u op letten

Er zit geen MIDI-aansluiting op. Rechtstreeks zijn er maar 2 analoge ingangen; wilt u meer microfoons tegelijk opnemen, dan heeft u een externe preamp met ADAT nodig.

8
Motu UltraLite mk5 USB-C audio interface

Motu UltraLite mk5 USB-C audio interface

18 in, 22 uit via USB-C
8,3 Preamps
8,9 Kanalen
9,2 Resolutie
8,6 Extra's
  • 18 ingangen en 22 uitgangen, uit te breiden via optisch ADAT
  • Hoogste resolutiecijfer van de lijst (9,2), boven de MOTU M2
  • Ingebouwde monitormixer met EQ en compressie, plus MIDI in en uit
  • Slechts 2 microfoonvoorversterkers voor 18 ingangen
  • Preamps (8,3) scoren lager dan die van de SSL 12 en Audient iD14 MKII

Waarom deze score

De rating van 8,8 rust vooral op resolutie (9,2) en kanalen (8,9). De uitgangen en ingangen zijn van een niveau dat boven de MOTU M2 (9,0) uitkomt, en met 18 ingangen en 22 uitgangen biedt hij meer totale aansluitingen dan de SSL 12. Omdat er maar 2 microfoonvoorversterkers op zitten, blijft kanalen onder de 9,2 van de SSL 12 en preamps op 8,3. Extra's (8,6) komen van de monitormixer met EQ, compressie en talkback, MIDI en meegeleverde software.

Voor wie

Voor wie meerdere bronnen tegelijk opneemt, veel synthesizers of andere lijnbronnen aansluit, MIDI op de interface wil en waarde hecht aan de kwaliteit van de uitgangen. Wie vooral microfoons opneemt, heeft aan 2 preamps te weinig.

Waar moet u op letten

Er zitten maar 2 microfoonvoorversterkers op; neemt u meer microfoons tegelijk op, dan is de SSL 12 logischer. Op preamps scoren de Audient iD14 MKII (8,8) en de SSL 12 (8,6) hoger dan de 8,3 hier. Neemt u alleen uzelf op, zang of gitaar, dan is de MOTU M2 een kleinere interface van dezelfde fabrikant met een resolutiecijfer van 9,0.

9
SSL BiG SiX

SSL BiG SiX

Analoge console met USB
8,6 Preamps
9,2 Kanalen
8,0 Resolutie
9,2 Extra's
  • Vier SuperAnalogue-preamps met fantoomvoeding
  • G-Series-buscompressor en E-Series EQ op de mengtafel
  • 16 kanalen in en uit via USB, ook voor stem-mixing
  • Geen MIDI-aansluiting aan boord
  • Vraagt bureauruimte en kennis van analoog mixen

Wat zit er in de doos

De Solid State Logic BiG SiX is een analoge mengtafel met ingebouwde USB-interface. Vier mono kanalen hebben een SuperAnalogue-microfoonvoorversterker met fantoomvoeding, laagafsnijfilter en EQ; daarnaast zijn er stereo-ingangen en externe ingangen. Via USB ziet de computer 16 ingangen en 16 uitgangen. Een buscompressor, talkback en een monitorsectie met hoofd- en alternatieve luidsprekers maken het geheel af.

Waarom deze score

De kanalen (9,2) en de extra's (9,2) dragen deze score: vier preamps, stereo-ingangen en 16 kanalen in beide richtingen via USB, plus consoleprocessing en een volledige monitorsectie. De preamps krijgen een 8,6: helder en met ruime gain, ook voor ribbonmicrofoons. Resolutie blijft op 8,0 omdat de converters geen hogere samplefrequenties halen. Samen komt dat op een 8,8.

Waarom wij hem kiezen

Dit is een volwaardige analoge mengtafel die ook als audio-interface dient. Dat maakt een hybride werkwijze mogelijk: opnemen met EQ en compressie op de console, of losse sporen uit de computer terugsturen en analoog mixen. De buscompressor geeft een mix samenhang en de monitorsectie maakt een aparte monitorcontroller overbodig. Het vraagt wel kennis van gain-staging en routing.

Voor wie

Voor muzikanten, producers en kleine studio's die meerdere bronnen tegelijk opnemen en hun mixen liever analoog vormgeven.

Waar moet u op letten

Er zit geen MIDI-aansluiting op, en dit is een mixer voor een vaste opstelling aan de computer, niet voor mobiel gebruik. Reken op ruimte op het bureau en op inwerktijd voor de vele routingmogelijkheden.

10
SSL 12

SSL 12

Vier SSL-preamps
8,6 Preamps
9,2 Kanalen
8,5 Resolutie
8,4 Extra's
  • Vier microfoon-preamps: een band of vier sprekers gaan in één keer op
  • Twaalf ingangen en acht uitgangen, ruim voor koptelefoonmixen
  • MIDI in en uit, plus een softwarebundel met Ableton Live Lite
  • Fors kastje: dit blijft op tafel, meenemen is onhandig
  • Ruim het dubbele van de SSL 2 MkII, met dezelfde soort preamps

Waarom deze score

De 8,7 is het gemiddelde van 8,6 voor preamps, 9,2 voor kanalen, 8,5 voor resolutie en 8,4 voor extra's. Kanalen is waar deze interface de rest van de lijst achter zich laat: de Focusrite Scarlett 4i4 is met vier ingangen de ruimste die er tot nu toe in staat en haalt daar een 8,0. De preamps zijn van dezelfde familie als die in de SSL 2 MkII, die daarvoor een 8,5 krijgt; met vier stuks in plaats van twee weegt dat hier zwaarder. Op resolutie is er geen verschil met de rest van de lijst.

Voor wie

Voor de band die in een ruimte samen opneemt of de podcast met vier microfoons, waar een klein kastje met twee ingangen niet meer volstaat.

Waar moet u op letten

Dit blijft een fors kastje dat op tafel staat; meenemen naar een repetitie is onhandig. Verder betaalt u ruim het dubbele van de SSL 2 MkII terwijl de preamps van dezelfde soort zijn: neemt u zelden meer dan twee bronnen tegelijk op, dan koopt u hier vooral kanalen die stilstaan.

11
Yamaha URX44 USB-C audio interface wit

Yamaha URX44 USB-C audio interface wit

Aanraakscherm en scenes
8,3 Preamps
8,2 Kanalen
9,0 Resolutie
8,9 Extra's
  • Vier microfoon-preamps, alle vier met fantoomvoeding
  • Aanraakscherm met scenes en interne DSP, ook standalone bruikbaar
  • Resolutie scoort 9,0, gelijk aan de MOTU M2
  • Geen ADAT-uitbreiding, die de SSL 12 wel heeft
  • Preamps scoren 8,3, onder de Audient iD14 MKII (8,8)

Waarom deze score

Resolutie (9,0) en extra's (8,9) trekken de rating naar 8,6. De conversie is gelijkgesteld aan die van de MOTU M2, en het aanraakscherm met DSP en dubbele USB-C geeft hem meer functies dan de meeste buren. Preamps (8,3) en kanalen (8,2) blijven onder de SSL 12, die ADAT heeft en wel een ruismeting publiceert.

Voor wie

Voor wie tot vier microfoons tegelijk opneemt, bijvoorbeeld een kleine band of een podcast met gasten, en instellingen liever op het apparaat zelf regelt dan in software.

Waar moet u op letten

Wilt u later kanalen bijschakelen, kijk dan naar de SSL 12. Die scoort 9,2 op kanalen en biedt ADAT, wat hier ontbreekt. Voor de preamps staan de Audient iD14 MKII (8,8) en de SSL 12 (8,6) hoger, omdat voor de URX44 geen onafhankelijke ruismeting is gepubliceerd. Een MIDI-aansluiting noemt de winkeltekst niet; controleer dat als u MIDI nodig hebt.

12
SSL PureDrive QUAD

SSL PureDrive QUAD

Rackpreamp met USB-C
8,8 Preamps
9,2 Kanalen
8,5 Resolutie
7,8 Extra's
  • Vier SSL-voorversterkers, elk met drie schakelbare drive-modi
  • Ingangsimpedantie en hoogdoorlaatfilter per kanaal instelbaar
  • ADAT, AES/EBU en wordclock voor koppeling met een grotere studio
  • Geen MIDI-aansluiting; de SSL 12 heeft die wel
  • Winkeltekst noemt geen koptelefoonuitgang; reken op aparte monitoring

Waarom deze score

Rating 8,6. Preamps 8,8: vier SuperAnalogue-voorversterkers met kiesbare impedantie, filter en drie drive-modi, maar zonder gepubliceerd ruiscijfer. Kanalen 9,2 en resolutie 8,5 liggen gelijk aan de SSL 12. Extra's 7,8 blijft onder de SSL 12 (8,4) omdat MIDI en een koptelefoonuitgang niet in de specificaties staan.

Voor wie

Voor wie al een studio heeft en vier microfoonkanalen met SSL-klank wil toevoegen, via USB-C aan de computer of via ADAT naast een bestaande interface.

Waar moet u op letten

Dit is een rackapparaat zonder MIDI en zonder genoemde koptelefoonuitgang; voor opnemen met tablet of telefoon is hij niet gemaakt. Zoekt u vier SSL-voorversterkers in een bureaumodel met MIDI, dan komt de SSL 12 dichter bij een complete interface. Voor één microfoon thuis volstaat een Focusrite Scarlett 2i2 of Audient iD14 MKII.

13
SSL PureDrive OCTO

SSL PureDrive OCTO

Drive-modi per kanaal
8,9 Preamps
9,3 Kanalen
8,5 Resolutie
7,8 Extra's
  • Acht SuperAnalogue-preamps, schakelbaar tussen clean en drive
  • Impedantie, fantoomvoeding en filter instelbaar per kanaal
  • ADAT, AES/EBU en wordclock voor koppeling met andere apparatuur
  • Geen koptelefoon- of monitoruitgang om af te luisteren
  • Geen MIDI-aansluiting aan boord

Wat zit er in de doos

De SSL PureDrive OCTO is een microfoonvoorversterker voor het rack met een ingebouwde USB-C-interface. Achter zitten acht microfooningangen, elk met een SuperAnalogue-preamp; voor zitten Hi-Z/DI-ingangen voor gitaar, bas of synthesizer, samen 12 ingangen. Via USB gaan 8 kanalen naar de computer en komen er 24 terug, die het apparaat naar de ADAT- en AES/EBU-uitgangen kan sturen. Per kanaal zijn er fantoomvoeding, polariteitsomkering, een hoogdoorlaatfilter en een impedantieschakelaar.

Waarom deze score

De preamps krijgen een 8,9: acht SuperAnalogue-voorversterkers met drive-standen en instelbare impedantie. Kanalen scoort met een 9,3 het hoogst, door acht microfooningangen, Hi-Z-ingangen voor instrumenten en digitale uitgangen via ADAT en AES/EBU. Resolutie komt op een 8,5 voor degelijke conversie zonder bijzonderheden. Extra's blijven op 7,8 omdat koptelefoon, monitoruitgang en MIDI ontbreken. Samen geeft dat een 8,6.

Waarom wij hem kiezen

Dit apparaat doet één ding grondig: acht microfoons tegelijk opnemen met preamps die u per kanaal kunt kleuren. Clean houdt het signaal transparant met lage ruis, Classic Drive voegt harmonische vervorming toe en Asymmetric Drive geeft warme verzadiging. Gerasterde potmeters en LED-meters maken instellingen goed herhaalbaar. Wat hij van u vraagt is een aparte oplossing om af te luisteren, want een koptelefoon- en monitoruitgang zitten er niet op.

Voor wie

Voor studio's die drums, een band of meerdere zangers tegelijk opnemen en karakter in de voorversterking willen, en voor wie hun bestaande opstelling via ADAT of AES/EBU met acht preamps wil uitbreiden.

Waar moet u op letten

Er zit geen koptelefoon- of monitoruitgang op, dus voor het afluisteren hebt u een monitorcontroller of andere oplossing nodig. MIDI ontbreekt. De meters zitten niet direct naast de kanaalknoppen, wat even wennen is. Het is een rackapparaat dat een vaste plek vraagt.

14
Focusrite Scarlett 18i16 4th Gen audio interface

Focusrite Scarlett 18i16 4th Gen audio interface

18 in, 16 uit met ADAT
8,0 Preamps
9,2 Kanalen
8,3 Resolutie
8,2 Extra's
  • 18 ingangen en 16 uitgangen, met ADAT en S/PDIF in en uit
  • Auto Gain en Clip Safe op alle vier microfoonpreamps
  • MIDI-in en -uit en Air-modus met Presence en Harmonic Drive
  • Preamps gelijk aan die van de Scarlett 2i2 en 4i4 (8,0)
  • Resolutie 8,3, onder de SSL 12 (8,5) en de MOTU M2 (9,0)

Waarom deze score

Kanalen 9,2: gedeeld hoogste cijfer in deze vergelijking met de SSL 12, met ADAT in en uit. Resolutie 8,3, boven de andere Scarletts (8,0) door converters uit de RedNet-lijn, maar onder de MOTU M2 (9,0). Extra's 8,2 door Auto Gain, Clip Safe, MIDI en twee Air-varianten. Preamps 8,0, gelijk aan de Scarlett 2i2 en 4i4. Samen een 8,4.

Voor wie

Voor wie een band, drumstel of meerdere zangers tegelijk opneemt, externe preamps via ADAT wil toevoegen of synthesizers via MIDI aan de computer koppelt.

Waar moet u op letten

De preamps zijn dezelfde als in de Scarlett 2i2 en 4i4 (8,0); wie vooral op microfoonklank let, kijkt naar de Audient iD14 MKII (8,8) of de SSL 12 (8,6). De SSL 12 haalt ook 9,2 op kanalen, heeft eveneens vier preamps en scoort met 8,7 hoger. Wie alleen zang of gitaar opneemt, heeft aan 18 ingangen niets en kan met een Scarlett Solo of Scarlett 2i2 toe.

15
Roland GO:Mixer Studio

Roland GO:Mixer Studio

Werkt op een powerbank
7,2 Preamps
8,8 Kanalen
8,6 Resolutie
8,6 Extra's
  • Voeding via USB, adapter of powerbank, ook zonder stopcontact
  • Twaalf ingangen en zes uitgangen, met MIDI over de kleine jacks
  • Mengpaneel en interface in één: de balans regelt u op de knoppen
  • Roland zegt niet wat voor preamps erin zitten, voor zang telt dat
  • Gemaakt voor livestreamen en repeteren, niet voor een opnamekamer

Waarom deze score

De 8,3 is het gemiddelde van 7,2 voor preamps, 8,8 voor kanalen, 8,6 voor resolutie en 8,6 voor extra's. Kanalen en extra's dragen de score: twaalf ingangen is meer dan de Focusrite Scarlett 4i4, die met vier ingangen tot nu toe de ruimste in deze lijst was en daar een 8,0 haalt. De preamps blijven achter bij de Audient iD14 MKII, die daarvoor een 8,8 krijgt: Roland noemt zijn voorversterkers niet bij naam en mikt op live werk. Op resolutie zit hij net onder de MOTU M2, die daar een 9,0 haalt.

Voor wie

Voor wie livestreamt of buiten de studio opneemt en de balans liever op knoppen regelt dan in software, ook als er geen stopcontact in de buurt is.

Waar moet u op letten

Roland geeft niet op wat voor preamps erin zitten, en juist voor zang is dat de kern; wie de stem centraal zet, is met de Audient iD14 MKII in deze lijst beter uit. Dit apparaat is gemaakt voor livestreamen en repeteren, niet voor een stille opnamekamer waarin de voorversterker het verschil maakt.

16
Audient iD14 MKII

Audient iD14 MKII

Console-preamps, uitbreidbaar
8,8 Preamps
7,5 Kanalen
8,5 Resolutie
8,0 Extra's
  • Console-klasse Audient mic-preamps
  • JFET-instrumenteningang met karakter
  • Uitbreidbaar via ADAT
  • Twee mic-ingangen; voor een volledige band te weinig zonder uitbreiding.
  • Geen ingebouwde LCD-meters.

Waarom deze score

De iD14 MKII geeft u de beste preamps van deze lijst: dezelfde console-klasse als in Audients grote apparatuur, schoon en muzikaal. Met de JFET-DI en ADAT-uitbreiding groeit hij mee. Voor deze kwaliteit een scherpe prijs.

Voor wie

Voor wie de fijnste microfoonklank wil en later wil kunnen uitbreiden.

17
AMS Neve 88M

AMS Neve 88M

Marinair-trafo per kanaal
9,0 Preamps
7,6 Kanalen
7,8 Resolutie
7,8 Extra's
  • Marinair-transformator in de preamps geeft een volle, warme klank
  • Busgevoed via USB, geen aparte voeding nodig
  • Via ADAT uit te breiden tot 10 ingangen en 10 uitgangen
  • Geen MIDI-aansluiting en geen meegeleverde effectsoftware
  • Analoog maar 2 microfoon-preamps aan boord

Wat zit er in de doos

De AMS Neve 88M is een compacte audio-interface voor op het bureau die via USB werkt en busgevoed is. Hij heeft 2 microfoon-preamps met een Marinair-transformator en fantoomvoeding, plus een insert send/return om externe apparatuur vóór de converter op te nemen. Via ADAT komt hij in totaal op 10 ingangen en 10 uitgangen. Er zit een monitorcontroller met koptelefoonuitgang op, en u kunt zonder vertraging meeluisteren. Een MIDI-aansluiting ontbreekt.

Waarom deze score

De preamps krijgen een 9,0: de transformatorgekoppelde schakeling geeft een volle, warme klank en is het sterkste punt van dit apparaat. Kanalen scoort 7,6, omdat er analoog maar 2 ingangen zijn en verdere uitbreiding via ADAT moet komen. Resolutie krijgt een 7,8 voor degelijke converters zonder uitschieter. Extra's krijgen eveneens 7,8 voor de insert, de monitorcontroller en het vertragingsvrij meeluisteren, zonder DSP of MIDI. Samen geeft dat een 8,1.

Waarom wij hem kiezen

De reden om voor deze interface te kiezen is de klank van de voorversterkers. De transformator maakt stem en akoestische instrumenten voller, en via de insert neemt u een compressor of equalizer op vóór het signaal digitaal wordt. Met de reampingfunctie stuurt u een opgenomen spoor opnieuw door de transformator. Hij vraagt wel dat u weet wat u wilt: er is geen effectsoftware en geen MIDI, en meer dan twee microfoons tegelijk vraagt extra apparatuur via ADAT.

Voor wie

Voor zangers, singer-songwriters en producers die één of twee bronnen tegelijk opnemen en de klank van de preamp belangrijker vinden dan het aantal ingangen.

Waar moet u op letten

Ga na of u MIDI nodig heeft, want die aansluiting ontbreekt. Er wordt geen DSP of effectsoftware meegeleverd. Wilt u later meer microfoons tegelijk opnemen, dan heeft u een losse preamp met ADAT-uitgang nodig. Er bestaan revisies met een andere USB-aansluiting; controleer welke versie de winkel levert.

18
MOTU M2

MOTU M2

Beste geluid
8,0 Preamps
6,8 Kanalen
9,0 Resolutie
8,0 Extra's
  • ESS Sabre-converters, zeer schoon
  • Heldere LCD-meters op de voorkant
  • Twee ingangen met loopback
  • Twee ingangen; voor een band te weinig.
  • De preamp-versterking is aan de lage kant voor stille dynamische microfoons.

Waarom deze score

De M2 klinkt door zijn ESS Sabre-converters uitzonderlijk schoon voor het geld, en de LCD-meters maken het instellen kinderlijk eenvoudig. Op resolutie de beste van de lijst; alleen bij zeer stille microfoons wilt u wat meer versterking.

Voor wie

Voor de producer die de schoonste weergave wil in een 2-ingangs interface.

19
Focusrite Scarlett 4i4

Focusrite Scarlett 4i4

8,0 Preamps
8,0 Kanalen
8,0 Resolutie
8,0 Extra's
  • Vier in- en uitgangen voor meer bronnen
  • Twee Air-preamps plus lijn-ingangen
  • MIDI in en uit voor hardware
  • Voor solo-opname betaalt u voor ongebruikte ingangen.
  • Grotere behuizing dan de compacte modellen.

Waarom deze score

De 4i4 brengt dezelfde vertrouwde Focusrite-klank naar een setup met meer bronnen: vier in- en uitgangen en MIDI, ideaal voor een band of hardware. Alleen wie solo opneemt betaalt voor ruimte die hij niet gebruikt.

Voor wie

Voor de band, drummer of producer met synths die meerdere bronnen tegelijk opneemt.

20
SSL 2 MkII

SSL 2 MkII

8,5 Preamps
6,8 Kanalen
8,5 Resolutie
7,8 Extra's
  • SSL-preamps met beroemde 4K-stand
  • Twee ingangen, schone weergave
  • Sterke softwarebundel inbegrepen
  • Twee ingangen, geen MIDI.
  • De 4K-kleuring is smaak; niet iedereen wil hem altijd.

Waarom deze score

De SSL 2 MkII brengt het karakter van SSL-mengtafels binnen bereik: de 4K-stand voegt glans en body toe die veel zangers en gitaristen mooi vinden. De preamps zijn schoon en de bundel groot; alleen MIDI en extra ingangen ontbreken.

Voor wie

Voor de maker die dat karakteristieke SSL-geluid wil op zijn opnamen.

21
Focusrite Scarlett 2i2

Focusrite Scarlett 2i2

Beste keuze
8,0 Preamps
6,8 Kanalen
8,0 Resolutie
7,8 Extra's
  • Twee Focusrite Air-preamps
  • Auto Gain stelt uw niveau automatisch in
  • 24-bit/192kHz resolutie
  • Geen loopback in de basissoftware.
  • Converters zijn goed maar niet MOTU- of Audient-niveau.

Waarom deze score

De Scarlett 2i2 is de standaard waar de rest zich aan meet: twee goede Air-preamps, handige Auto Gain en een bundel die u meteen op weg helpt. Nergens de allerbeste, overal ruim voldoende, en daarom onze veilige beste keuze.

Voor wie

Voor vrijwel elke thuisproducer die zang en instrument wil opnemen zonder gedoe.

22
Apogee BOOM

Apogee BOOM

DSP-kanaalstrip aan boord
8,0 Preamps
5,5 Kanalen
8,8 Resolutie
8,4 Extra's
  • De DSP-chip draait de kanaalstrip en Soft Limit, niet uw computer
  • Apogee-conversie in het instapmodel van een studiomerk
  • Over USB-C zonder eigen voeding: één kabel naar laptop of iPad
  • Eén microfoon-preamp: zang en gitaar tegelijk opnemen kan niet
  • Geen MIDI-aansluiting: een keyboard hangt u er niet rechtstreeks aan

Waarom deze score

Preamps 8,0: één ingang, maar wel van een merk dat de lat in professionele studio's legt; daarmee gelijk aan de 8,0 van de Focusrite Scarlett 2i2 en onder de 8,8 van de Audient iD14 MKII. Kanalen 5,5: twee in, twee uit en één microfoon-preamp, dezelfde waardering als de Yamaha UR12 MK3 en de Focusrite Scarlett Solo. Resolutie 8,8: de conversie is de kern van dit merk en komt boven de 8,5 van de SSL 2 MkII uit, net onder de 9,0 van de MOTU M2. Extra's 8,4: de DSP-kanaalstrip aan boord is uniek in deze lijst en tilt hem boven de 8,0 van de Focusrite Scarlett 4i4.

Voor wie

Voor wie in zijn eentje zang of gitaar opneemt en de klank van de conversie belangrijker vindt dan het aantal ingangen dat op het kastje zit.

Waar moet u op letten

Er zit maar een microfoon-preamp op, dus zang en gitaar tegelijk opnemen gaat niet zoals bij de Focusrite Scarlett 2i2 in deze lijst. MIDI ontbreekt ook, dus een keyboard hangt u er niet rechtstreeks aan; daarvoor kijkt u naar de MOTU M2. Twee in en twee uit is hier echt de grens.

23
Arturia MiniFuse 2

Arturia MiniFuse 2

7,0 Preamps
6,5 Kanalen
7,5 Resolutie
8,0 Extra's
  • Twee ingangen voor zang én instrument
  • Ingebouwde USB-hub
  • Loopback voor streamen
  • De preamps zijn goed maar niet studioklasse.
  • Geen MIDI aan boord.

Waarom deze score

De MiniFuse 2 biedt de meeste functies per euro: twee ingangen, een USB-hub, loopback en een grote bundel. Op preamp-kwaliteit blijft hij net onder de Focusrite en Audient, maar als slimme allrounder zit hij sterk.

Voor wie

Voor wie zang én instrument wil opnemen en veel functies wil voor weinig geld.

24
Arturia MiniFuse 2 OTG

Arturia MiniFuse 2 OTG

7,0 Preamps
6,5 Kanalen
7,0 Resolutie
8,0 Extra's
  • Werkt met iOS en Android (OTG)
  • Twee ingangen, ook mobiel
  • Compact en robuust ontworpen
  • Duurder dan de gewone MiniFuse 2.
  • Resolutie tot 24-bit/96kHz in plaats van 192.

Waarom deze score

De MiniFuse 2 OTG voegt echte mobiele opname toe: aansluiten op uw telefoon of tablet en meteen in kwaliteit opnemen. Voor die vrijheid betaalt u iets meer en levert u een tikje resolutie in.

Voor wie

Voor de maker die ook onderweg of op een tablet wil opnemen.

25
Mackie Big Knob Studio monitor controller/audio interface

Mackie Big Knob Studio monitor controller/audio interface

Monitorcontroller erbij
7,0 Preamps
6,2 Kanalen
7,0 Resolutie
8,0 Extra's
  • Schakelt tussen monitorparen met een grote volumeknop
  • Ingebouwde talkback-microfoon voor overleg met de opnameruimte
  • Aparte routering naar hoofdtelefoon- en monitoruitgangen
  • Geen MIDI-aansluiting, anders dan de Arturia MiniFuse 2
  • Mackie publiceert geen ruis- of dynamiekcijfers voor de preamps

Waarom deze score

Rating 7,1. Extra's scoren 8,0 door de monitorcontroller, talkback en losse routering. Preamps en resolutie staan op 7,0 omdat Mackie geen ruis- of dynamiekcijfers publiceert. Kanalen komt op 6,2: het blijft bij 2 in en 2 uit, zonder MIDI.

Voor wie

Voor wie thuis zang en instrument opneemt en tegelijk tussen monitorparen wil schakelen, zonder een los kastje voor monitorbeheer naast de interface.

Waar moet u op letten

Wie meer dan 2 bronnen tegelijk wil opnemen, kijkt beter naar de Focusrite Scarlett 4i4 (kanalen 8,0) of de SSL 12 (kanalen 9,2). Voor opnemen met tablet of telefoon ligt de Roland GO:Mixer Studio meer voor de hand. De Audient iD14 MKII (resolutie 8,5) onderbouwt zijn converters wel met cijfers.

26
MOTU 16A (2025)

MOTU 16A (2025)

Lijnrack met AVB-netwerk
1,0 Preamps
9,5 Kanalen
9,2 Resolutie
8,5 Extra's
  • 32 ingangen en 34 uitgangen, met lijn- en ADAT-aansluitingen
  • Twee kleurenschermen tonen alle niveaus aan de voorkant
  • Ingebouwde mixer met effecten, talkback en luidsprekerkeuze
  • Geen microfoonvoorversterkers en geen fantoomvoeding
  • Geen MIDI-aansluiting en maar één koptelefoonuitgang

Wat zit er in de doos

De MOTU 16A (2025) is een rack-interface op lijnniveau die via Thunderbolt of USB-C aansluit op een Mac, Windows-pc of iOS-apparaat. Hij heeft 32 ingangen en 34 uitgangen: gebalanceerde analoge lijnaansluitingen, twee optische ADAT-banken, woordklok en een koptelefoonuitgang aan de voorkant. Twee kleurenschermen tonen de niveaus. Verder zijn er een ingebouwde mixer met effecten, loopback en DC-gekoppelde uitgangen voor modulaire synthesizers. In de doos zitten een USB-kabel, een netsnoer en een softwarepakket.

Waarom deze score

De 7,1 komt uit drie hoge pijlers en één zeer lage. Kanalen krijgt een 9,5 voor 32 ingangen en 34 uitgangen, uit te breiden via ADAT en het AVB-netwerk. Resolutie scoort 9,2 op de converters en de hoge samplefrequentie. Extra's krijgen een 8,5 voor mixer, schermen, talkback en monitorselectie; het ontbreken van MIDI en een tweede koptelefoonuitgang kost punten. Preamps krijgt een 1,0 omdat er geen microfoonvoorversterkers in zitten, en die pijler drukt de rating het zwaarst.

Waarom wij hem kiezen

Als spil van een studio met bestaande voorversterkers, outboard of synthesizers doet deze interface veel: hij routeert, mixt en splitst signalen ook zonder computer, toont alle niveaus op de eigen schermen en regelt luidsprekerkeuze en talkback in de regiekamer. Via AVB koppelt u meer interfaces over het netwerk. Wel vraagt hij dat u de microfoonkant elders oplost.

Voor wie

Voor wie met lijnbronnen werkt: synthesizers, externe voorversterkers, een mengtafel of een modulair systeem, en voor studio's die meerdere ruimtes via een netwerk koppelen.

Waar moet u op letten

Voor een microfoon heeft u een aparte voorversterker nodig; fantoomvoeding ontbreekt. MIDI zit er niet op en er is één koptelefoonuitgang. De interface werkt op netstroom, niet op de USB-bus.

27
Focusrite Scarlett Solo

Focusrite Scarlett Solo

7,5 Preamps
5,5 Kanalen
8,0 Resolutie
7,0 Extra's
  • Karakteristieke Focusrite Air-preamp
  • Eén XLR- en één instrument-ingang
  • 24-bit/192kHz resolutie
  • Eén microfoon-ingang, geen duo-opname.
  • Geen loopback zoals de Yamaha.

Waarom deze score

De Scarlett Solo is al jaren de veilige instapkeuze: de Air-preamp klinkt open en de bundel is royaal. Op preamp scoort hij hoger dan de Yamaha; met één ingang blijft hij een solo-interface.

Voor wie

Voor de zanger of gitarist die alleen zichzelf opneemt en een bekende naam wil.

28
SSL UMD192

SSL UMD192

Brug tussen Dante en MADI
1,0 Preamps
9,9 Kanalen
8,0 Resolutie
8,6 Extra's
  • Tot 192 kanalen in en uit over Dante, MADI en USB
  • Zet om tussen twee formaten en splitst tegelijk naar een derde
  • Redundante MADI-aansluitingen en meerdere voedingsopties
  • Geen microfoon- of lijningangen: zonder aparte converters neemt hij niets op
  • Geen MIDI, en alleen zinvol in een bestaand Dante- of MADI-netwerk

Wat zit er in de doos

De SSL UMD192 is een digitale audio-interface in halfrackformaat die Dante, MADI en USB in één apparaat verenigt. Hij zet audio in twee richtingen om tussen twee vrij te kiezen formaten en kan het signaal tegelijk naar een derde formaat splitsen. Er zijn tot 192 ingangen en 192 uitgangen, maar geen microfoonversterkers, analoge aansluitingen of MIDI. Het frontpaneel is te vergrendelen en er zit een voeding bij.

Waarom deze score

Kanalen krijgt een 9,9: tot 192 kanalen in beide richtingen over drie digitale formaten is de kern van dit apparaat. Extra's krijgen een 8,6 voor het omzetten en splitsen tussen formaten, de redundante MADI-aansluitingen en de reserve in de voeding. Resolutie staat op 8,0: zonder eigen omzetters hangt de klank af van de aangesloten apparatuur. Preamps krijgt een 1,0 omdat er geen microfoonversterker in zit. Samen geeft dat een 6,9.

Waarom wij hem kiezen

Wie veel kanalen tussen systemen moet verplaatsen, krijgt hier een compact knooppunt dat drie digitale formaten verbindt. De omzetting werkt in twee richtingen, en het splitsen naar een derde formaat maakt bijvoorbeeld een reserveopname via USB mogelijk terwijl Dante en MADI elkaar voeden. De redundante MADI-paren en de reserve in de voeding passen bij opstellingen waarin uitval geen optie is. Wel vraagt hij bestaande apparatuur met eigen ingangen: op zichzelf neemt hij niets op.

Voor wie

Voor technici in livegeluid, broadcast en grotere studio's die stageboxen, mengtafels en computers via Dante en MADI koppelen. Wie thuis zang of gitaar wil opnemen, heeft er niets aan.

Waar moet u op letten

Er zitten geen microfoon- of lijningangen op en dus ook geen fantoomvoeding; om op te nemen heeft u aparte converters of een stagebox nodig. Ook MIDI ontbreekt. Ga na of uw mengtafel of netwerk Dante of coaxiale MADI gebruikt.

29
RME Digiface Ravenna

RME Digiface Ravenna

Audio-over-IP via Ravenna
1,0 Preamps
9,9 Kanalen
8,0 Resolutie
8,2 Extra's
  • 128 kanalen in en 128 kanalen uit over USB
  • Koppelt de computer aan een Ravenna-netwerk voor audio over IP
  • Werkt ook zonder computer als zelfstandige netwerkconverter
  • Geen microfoon-preamps en geen lijningangen
  • Geen MIDI en een externe voeding nodig

Wat zit er in de doos

De RME Digiface Ravenna is een audio-interface zonder analoge ingangen. Hij koppelt een computer via USB aan een Ravenna-netwerk voor audio over IP en via BNC aan digitale apparatuur zoals mengtafels en stageboxen. Over USB lopen 128 kanalen in en 128 kanalen uit. Analoog is er alleen een koptelefoonuitgang; microfoon-preamps, lijningangen, MIDI en fantoomvoeding ontbreken. Hij werkt met Windows en macOS.

Waarom deze score

Kanalen scoort 9,9: 128 kanalen in en uit over USB is genoeg voor een complete broadcast- of netwerkopstelling. Extra's krijgt 8,2 voor de mixsoftware met monitorsectie, de netwerkredundantie en het zelfstandig werken als converter; MIDI ontbreekt. Resolutie staat op 8,0: de digitale route is schoon, maar de enige analoge uitgang is die voor de koptelefoon. Preamps krijgt 1,0, omdat er geen enkele microfooningang op zit. Samen komt dat uit op 6,8.

Waarom wij hem kiezen

De Digiface Ravenna doet één ding volledig: een computer laten meedraaien in een Ravenna-netwerk of een digitale studio, met 128 kanalen heen en terug. Hij verdient zijn plek omdat niet elke lezer een microfoon opneemt; sommigen verplaatsen kanalen tussen mengtafel, stagebox en opnamecomputer. Voor hen telt het aantal kanalen en is de koptelefoonuitgang voor controle genoeg. Het vraagt wel dat de preamps en converters al elders in de keten zitten.

Voor wie

Geluidstechnici in broadcast, live geluid en grotere studio's die al met Ravenna-apparatuur of een digitale mengtafel werken en hun computer daaraan willen koppelen.

Waar moet u op letten

Zonder bestaande digitale apparatuur met eigen preamps en converters neemt deze interface niets op: er is geen ingang voor een microfoon, gitaar of lijnsignaal. Hij heeft een externe voeding nodig en heeft geen MIDI-aansluiting. De handleiding is Engelstalig.

30
RME MADIface USB

RME MADIface USB

Puur digitaal via MADI
1,0 Preamps
9,8 Kanalen
8,0 Resolutie
7,8 Extra's
  • 64 kanalen in en 64 uit via één MADI-verbinding
  • MADI zowel optisch als coaxiaal aan te sluiten
  • Gevoed via de USB-bus, geen aparte adapter nodig
  • Geen microfoon-preamps, geen fantoomvoeding en geen analoge ingangen
  • Geen koptelefoonuitgang en geen MIDI; zonder MADI-apparatuur doet hij niets

Waarom deze score

Kanalen krijgt 9.8, het hoogste in de lijst en boven de SSL 12 met 9.2. Preamps krijgt 1.0 omdat er geen enkele microfooningang op zit. Resolutie 8.0 en extra's 7.8 liggen op het niveau van de Focusrite Scarlett 2i2. Samen komt dat uit op 6.7.

Voor wie

Voor wie al een MADI-stagebox, digitale mengtafel of MADI-converter heeft en tientallen kanalen tegelijk naar een laptop wil halen, bijvoorbeeld voor live-opnames van een band.

Waar moet u op letten

Zonder externe MADI-apparatuur kunt u er niets op aansluiten: geen microfoon, geen gitaar, geen koptelefoon. Wie direct een microfoon wil inpluggen is beter af met de Focusrite Scarlett 2i2 of de SSL 12; die laatste biedt ook veel kanalen (9.2) met eigen SSL-preamps aan boord. MIDI en fantoomvoeding ontbreken hier eveneens.

31
Yamaha UR12 MK3

Yamaha UR12 MK3

Beste budget
6,5 Preamps
5,5 Kanalen
8,0 Resolutie
6,5 Extra's
  • Eén XLR-ingang plus instrument-ingang
  • 24-bit/192kHz resolutie
  • Loopback voor streamen
  • Slechts één microfoon-ingang.
  • De preamp is netjes maar niet bijzonder.

Waarom deze score

De UR12 doet het belangrijkste goed voor het minste geld: schoon één bron opnemen, met loopback voor streamers. De preamp en het aantal ingangen zijn basaal, maar de resolutie is volwaardig. Een prima eerste interface.

Voor wie

Voor de beginner die alleen zichzelf (zang of gitaar) wil opnemen.

32
Shure MVX2UG2 Serie - Digitale Audio Interface - XLR naar USB - Compact - Plug & Play

Shure MVX2UG2 Serie - Digitale Audio Interface - XLR naar USB - Compact - Plug & Play

XLR-naar-USB-C-adapter
7,5 Preamps
5,0 Kanalen
5,5 Resolutie
7,5 Extra's
  • Fantoomvoeding voor condensatormicrofoons in een compact blok
  • Automatische gainregeling en ruisonderdrukking zonder vertraging
  • Werkt via Plug & Play met Windows, macOS, iOS en Android
  • Eén ingang: geen tweede microfoon of instrument tegelijk
  • Laagste resolutiescore van de lijst, geen lijnuitgangen voor monitors

Waarom deze score

De preamps (7,5) staan op het niveau van de Focusrite Scarlett Solo en de extra's (7,5) scoren netjes dankzij de automatische niveauregeling, ruisonderdrukking en de bijbehorende app. Daartegenover staan de laagste kanaalscore (5,0) en de laagste resolutiescore (5,5) van de lijst: één ingang, geen lijnuitgangen en een lager opnameplafond dan de rest. Samen komt dat op een 6,4, net boven de Devine Centro 2i2o (6,3) en onder de Yamaha UR12 MK3 (6,6).

Voor wie

Voor podcasters, voice-overs en wie met één XLR-microfoon wil opnemen of vergaderen, ook op telefoon of tablet, en de gain liever automatisch laat regelen.

Waar moet u op letten

Er zit geen instrumentingang, geen lijnuitgang en geen MIDI op. Wie naast een microfoon een gitaar wil aansluiten, kijkt naar de Focusrite Scarlett Solo of de Yamaha UR12 MK3. Wie op hogere resolutie wil opnemen voor uitgebracht werk, zit beter bij de MOTU M2 (resolutie 9). Voor mobiel opnemen met meer aansluitingen is de Arturia MiniFuse 2 OTG het alternatief in de lijst.

33
Devine Centro 2i2o

Devine Centro 2i2o

Twee combi-ingangen
6,0 Preamps
6,5 Kanalen
6,2 Resolutie
6,5 Extra's
  • Twee combi-ingangen met fantoomvoeding, zang en gitaar tegelijk
  • Bitwig 8-Track zit erbij als voucher, u kunt direct opnemen
  • Voor het geld van een setje kabels heeft u een opname-ingang
  • De resolutie van de conversie geeft de fabrikant nergens op
  • Geen MIDI-aansluiting opgegeven, een keyboard koppelen gaat niet zomaar

Waarom deze score

De 6,3 is het gemiddelde van 6,0 voor preamps, 6,5 voor kanalen, 6,2 voor resolutie en 6,5 voor extra's. Alle vier de pijlers liggen onder die van de Yamaha UR12 MK3, die met een 6,6 tot nu toe de instap van deze lijst was. De preamps wegen het zwaarst mee: waar Focusrite en SSL hun voorversterkers bij naam noemen, doet Devine dat niet. De resolutie is om dezelfde reden laag ingeschat, want die staat nergens opgegeven. Op kanalen is er geen verschil, twee in en twee uit is hier de norm.

Voor wie

Voor wie eerst wil uitzoeken of thuis opnemen bevalt voordat er serieus geld naar apparatuur gaat, en begint met zang en een gitaar.

Waar moet u op letten

De fabrikant geeft de resolutie van de conversie niet op en noemt de preamps niet bij naam, dus u weet vooraf niet precies wat u koopt. Een MIDI-aansluiting staat er evenmin bij, dus een keyboard hangt u er niet zomaar aan; wie dat wel wil, zit bij de MOTU M2 in deze lijst goed.

34
RØDE AI-1

RØDE AI-1

Voor één microfoon
6,5 Preamps
4,5 Kanalen
6,5 Resolutie
5,5 Extra's
  • Combo-ingang neemt microfoon, lijn en instrument aan
  • Fantoomvoeding voor condensatormicrofoons aanwezig
  • Voeding via USB, geen externe adapter nodig
  • Eén ingang: zang en instrument tegelijk opnemen kan niet
  • Geen MIDI-aansluiting

Waarom deze score

De rating van 5,8 komt vooral door kanalen (4,5): met één ingang scoort de AI-1 lager dan de Scarlett Solo en de Yamaha UR12 MK3, die elk 5,5 halen. De preamps (6,5) staan gelijk aan die van de Yamaha UR12 MK3. Resolutie (6,5) en extra's (5,5) blijven onder de meeste line-up; MIDI ontbreekt.

Voor wie

Voor podcasters, voice-overs en thuisopnemers die één microfoon of één instrument tegelijk opnemen aan een Mac of Windows-computer en geen MIDI nodig hebben.

Waar moet u op letten

Wilt u zang en gitaar tegelijk opnemen, kijk dan naar de Focusrite Scarlett Solo (rating 7,0) of de Yamaha UR12 MK3 (rating 6,6), die in de line-up hoger op kanalen scoren. De winkel noemt alleen macOS en Windows; wie mobiel wil opnemen kan beter de Arturia MiniFuse 2 OTG of de Roland GO:Mixer Studio bekijken. Voor MIDI is de AI-1 geen optie.

35
DAP Audio Core MIX-3 USB

DAP Audio Core MIX-3 USB

Mixer met 2 USB-interfaces
5,0 Preamps
6,5 Kanalen
4,5 Resolutie
7,0 Extra's
  • Twee onafhankelijke USB-audio-interfaces in één mixer
  • 9 ingangen, met phono voor draaitafels naast lijn en microfoon
  • MP3-module, FX-send per kanaal en talk-over aan boord
  • Geen fantoomvoeding, dus de meeste condensatormicrofoons vallen af
  • Laagste resolutiecijfer van de lijst (4.5)

Waarom deze score

De extra's halen een 7.0, dankzij de MP3-module, de FX-send met return en talk-over. Kanalen komt uit op 6.5, gelijk aan de Arturia MiniFuse 2, omdat elke USB-verbinding stereo is. Preamps krijgt een 5.0: er is één microfooningang, zonder fantoomvoeding en zonder gepubliceerde gain. Resolutie krijgt een 4.5, de laagste van de lijst. Samen is dat een 5.8, onder de Devine Centro 2i2o (6.3).

Voor wie

Voor wie lijnbronnen, draaitafels en één dynamische microfoon wil mixen en die mix naar een of twee computers wil sturen voor stream of opname, en daarbij een fysieke mixer boven een kale interface verkiest.

Waar moet u op letten

Zonder fantoomvoeding werkt een gewone condensatormicrofoon niet. Hoeveel kanalen u per USB-verbinding tegelijk kunt opnemen is niet gepubliceerd. Wie vooral opneemt, scoort hoger met de Yamaha UR12 MK3 (6.6) of de Arturia MiniFuse 2 (7.3). Zoekt u een mixer als interface, dan haalt de Roland GO:Mixer Studio een 8.3.

36
IK Multimedia iRig USB USB-C guitar interface MAC/PC - iOS interface

IK Multimedia iRig USB USB-C guitar interface MAC/PC - iOS interface

Voor gitaar, ook mobiel
5,0 Preamps
4,5 Kanalen
5,5 Resolutie
7,0 Extra's
  • Werkt via USB-C met Mac, pc, Android en iPhone
  • AMP-uitgang schakelt tussen bewerkt en droog signaal
  • Voeding via de USB-kabel, geen adapter nodig
  • Geen microfooningang en geen fantoomvoeding
  • Eén ingang en een lagere resolutie dan de rest van de lijst

Waarom deze score

De rating van 5,5 is het gemiddelde van de vier pijlers. Preamps krijgt 5,0 omdat er geen microfooningang en geen fantoomvoeding is, kanalen 4,5 door de enkele ingang, en resolutie 5,5 omdat het plafond onder dat van de andere apparaten in de lijst ligt. Extra's scoort 7,0, gelijk aan de Focusrite Scarlett Solo, door de AMP-uitgang met twee standen, het meegeleverde IK-softwarepakket en de voeding via USB.

Voor wie

Gitaristen die zonder microfoon ideeën of demo's willen vastleggen op computer, tablet of telefoon, en voor wie één directe gitaaringang volstaat.

Waar moet u op letten

Zang of akoestische instrumenten via een microfoon opnemen kan hier niet: er zit geen microfooningang op. De Yamaha UR12 MK3 (preamps 6,5) en de Focusrite Scarlett Solo (preamps 7,5) scoren daarop duidelijk hoger. Voor twee bronnen tegelijk ligt de Focusrite Scarlett 2i2 (kanalen 6,8) meer voor de hand. Een MIDI-aansluiting ontbreekt eveneens.

Beoordelingen van lezers

Nog geen beoordelingen. Gebruikt u een van de producten uit deze lijst? Deel hieronder uw ervaring.

Laat uw beoordeling achter

SSL PureDrive OCTO

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 1.803

Mackie Big Knob Studio monitor controller/audio interface

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 214

IK Multimedia iRig USB USB-C guitar interface MAC/PC - iOS interface

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 69

RME Fireface 802 FS

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 1.599

MOTU 848 (2025)

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 1.743

RME MADIface USB

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 717

Focusrite Scarlett 18i16 4th Gen audio interface

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 424,97

Motu UltraLite mk5 USB-C audio interface

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 740 Laagste prijs in 30 dagen

SSL UMD192

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 2.699

Audient iD48 audio interface

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 703,80

Arturia MiniFuse 2

Prijzen vergeleken bij 3 winkels

vanaf € 129

Arturia MiniFuse 2 OTG

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 162

Audient iD14 MKII

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 214 Laagste prijs in 30 dagen

Focusrite Scarlett 2i2

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 160 5% gedaald 30 dagen

Focusrite Scarlett 4i4

Prijzen vergeleken bij 3 winkels

vanaf € 209,92 11% gedaald 30 dagen

Focusrite Scarlett Solo

Prijzen vergeleken bij 4 winkels

vanaf € 108 7% gedaald 30 dagen

MOTU M2

Prijzen vergeleken bij 3 winkels

vanaf € 229

MOTU 16A (2025)

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 1.783

SSL PureDrive QUAD

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 985

SSL Solid State Logic SSL18 - USB-Interface

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 918

RØDE AI-1

Prijzen vergeleken bij 3 winkels

vanaf € 120

Roland GO:Mixer Studio

Prijzen vergeleken bij 2 winkels

vanaf € 285