De 10 beste monitoren voor MacBook van 2026
Hoogste Koopmaat score (9,1): Dell U2725QE. Beste prijs-kwaliteit, onze beste koop: ASUS ProArt PA27JCV.
De monitor met het meeste Mac-geluk per euro is de ASUS ProArt PA279CV: 4K op 27 inch met één USB-C-kabel.
Die ene kabel geeft beeld en laadt uw MacBook bij, en het paneel heeft genoeg pixels per inch om tekst op macOS haarscherp te zetten. Geen logo, geen poespas, wel het werk gedaan.
Want laten we eerlijk zijn over de olifant in de kamer: de Apple Studio Display is een prachtig ding, maar u betaalt fors extra voor het appeltje. U krijgt een schitterend 5K-paneel, maar qua kleur wint het niet van de goedkopere ProArt-schermen: voor video en web zit het goed, maar voor wie met drukwerk- of fotokleuren werkt, reiken sommige goedkopere schermen zelfs verder. En die ene-kabel-die-uw-Mac-oplaadt? Dat is bij de Studio Display geen exclusief Apple-kunstje; vrijwel elk scherm in deze lijst doet precies hetzelfde, voor honderden euro’s minder. Koopt u de Apple, dan koopt u vooral de naadloze integratie en het ingebouwde camera-en-speakerpakket, niet per se beter beeld.
Waar het bij een Mac echt om draait: pixeldichtheid, oftewel het aantal pixels per inch (ppi). Hoe hoger dat getal, hoe scherper letters en randen ogen. Dat is wat “retina” in de praktijk betekent. Een 4K- of 5K-scherm van 27 inch zit zo hoog dat tekst kraakhelder staat. Let wel op de andere kant: op een scherm met láge pixeldichtheid (een 27-incher met de oude Full HD-resolutie bijvoorbeeld) gaat macOS rommelen met schalen en wordt alles juist korrelig of priegelig. De vuistregel is simpel: voor een Mac wilt u 4K op 27 inch of fijner. Daaronder begint het schaalgedoe.
Hieronder tien schermen die alle drie de dingen kunnen, één kabel, opladen, scherpe tekst, van de scherpste koop tot de duurste statussymbolen, met er eerlijk bij verteld wanneer u beter een tier lager kunt blijven.
Zo werkt deze lijst · met partnerlinks
Standaard op Koopmaat score. De lijst opent gesorteerd op onze Koopmaat score: een cijfer van 0 tot 10 dat ons onafhankelijke redactie-oordeel weergeeft over de onderdelen die er in deze categorie toe doen. We ijken het per categorie, en de prijs of een partnerdeal weegt er niet in mee. Met de sorteerknoppen sorteert u de lijst ook op prijs/kwaliteit (de score gewogen tegen de actuele prijs) of op één onderdeel.
Dit artikel bevat affiliate links. Wanneer u via deze links een product koopt, ontvangen wij mogelijk een commissie. Dit heeft geen invloed op onze beoordeling.
Dell U2725QE
Beste een-kabel-dock- Eén kabel levert 140 watt: meer dan de Apple-voeding van het 16-inch model
- Vaste internetpoort en wisselknop nemen het kabelrommeltje van uw bureau over
- Zwarttinten liggen dieper dan bij een gewoon paneel, waardoor beeld voller oogt
- 4K op 27 inch is scherp, maar mist de laatste tekstscherpte van een 5K-paneel
- Koopt u het puur om het beeld, dan betaalt u voor poorten die stilstaan
Waarom deze score
Dit is het scherm dat uw bureau leegzuigt. Eén Thunderbolt-kabel naar de MacBook levert beeld, een vaste internetaansluiting, een rits USB-poorten en 140 watt om te laden: meer dan de voeding die bij een zwaar 16-inch model wordt geleverd, dus zelfs dat blijft moeiteloos op peil. Op aansluitingen staat het daarom bovenin. Het beeld is ook goed: een 4K-paneel dat dieper zwart neerzet dan gebruikelijk, waardoor het geheel voller oogt, met vrijwel volledige P3-dekking voor kleurwerk. Waar het net inhoudt op de Mac-vraag: 4K op 27 inch is haarscherp, maar niet de allerlaatste tekstscherpte die een 5K-paneel haalt, en dat merkt wie de hele dag leest.
Voor wie
Voor het bureau waar het echt een rommeltje is: netwerkkabel, externe schijven, een tweede laptop van het werk. Wie dat allemaal met één kabel wil koppelen en er daarna nooit meer naar wil omkijken, koopt hier precies waarvoor betaald wordt.
Waar moet u op letten
Gebruikt u die poorten niet, dan betaalt u voor een aansluitblok dat werkloos staat te wezen: dan is er goedkoper beeld te vinden dat net zo scherp is. En wie vooral leest en fijne tekst zet, moet zich eerlijk afvragen of 4K op deze maat scherp genoeg blijft voor acht uur per dag.
ASUS ProArt PA27JCV
Beste prijs-kwaliteit- 5K op 27 inch: fijne letters staan alsof ze gedrukt zijn
- 96 watt houdt ook een zwaar 16-inch model vlot op peil
- Breed kleurbereik met bijna volledige P3 en 95% Adobe RGB
- Ververst zestig keer per seconde, dus bewegend beeld voelt niet vloeiend
- De meerprijs zit in scherpte en kleur die u alleen bij fijn leeswerk merkt
Waarom deze score
Hier zit de scherpte. Een 5K-paneel op 27 inch propt zoveel beeldpunten in dat vlak dat macOS er moeiteloos op schaalt en fijne letters staan alsof ze gedrukt zijn. Daar bovenop gaat het kleurbereik breed: vrijwel de hele P3-ruimte die voor video en film geldt, plus vijfennegentig procent van de ruimte die drukwerk gebruikt, en dat alles gekalibreerd geleverd. Beeld en aansluitingen staan daarom bovenin: 96 watt door de kabel houdt ook een zwaar 16-inch model bij, en er zit een schakelaar in om twee computers op één toetsenbord en muis te zetten. Wat achterblijft is de snelheid: het beeld wordt zestig keer per seconde ververst, dus vloeiend bewegen is niet zijn ding.
Voor wie
Voor de Mac-gebruiker die de hele dag leest, zet en met kleur werkt: fotografen, videobewerkers, mensen die fijne typografie moeten beoordelen. En voor wie twee machines op één bureau wil bedienen zonder om te stekken.
Waar moet u op letten
De meerprijs zit volledig in die scherpte en dat kleurbereik. Merkt u dat niet, omdat u vooral mailt en vergadert, dan koopt u overschot dat u nooit terugziet. Verwacht ook geen soepel bewegend beeld: dit is een werkscherm, geen speelscherm. En bedenk dat een breed kleurbereik pas iets oplevert als u weet wat u ermee doet.
ASUS ProArt Display PA279CV
4K met USB-C, zonder 5K-prijs- Eén USB-C-kabel geeft beeld en houdt uw MacBook Air bijgeladen
- 4K op 27 inch zet macOS-tekst en pictogrammen kraakhelder neer
- Af fabriek gekalibreerd en volledig sRGB: genoeg voor web- en montagewerk
- 65 watt is berekend op een Air, niet op het zwaarste model onder volle belasting
- Kleurbereik stopt bij sRGB, dus ongeschikt voor drukwerk of brede filmkleuren
Waarom deze score
Dit scherm doet de twee dingen waar een MacBook om vraagt en laat de rest links liggen. U prikt één USB-C-kabel in, heeft beeld, en de laptop laadt meteen mee: de losse voeding kan van het bureau af. Op 27 inch zitten de beeldpunten van een 4K-paneel dicht genoeg op elkaar om macOS-tekst en pictogrammen kraakhelder neer te zetten, en het paneel komt gekalibreerd uit de doos met volledige sRGB-dekking, de kleurruimte waarin het web leeft. Op beeld en aansluitingen staat het daarom hoog. Het houdt in waar de doos dat liever verzwijgt: het beeld wordt zestig keer per seconde ververst, prima voor werk maar nooit vloeiend, en de 65 watt door de kabel is berekend op een lichte laptop.
Voor wie
Voor wie thuis of op kantoor met een MacBook Air of een 14-inch Pro werkt: mailen, lezen, documenten zetten, af en toe een foto voor het web bijwerken. Kortom: iemand die scherpte en een opgeruimd bureau wil zonder de hoofdprijs te betalen.
Waar moet u op letten
De sRGB-dekking is uw grens. Werkt u met drukwerk of film, dan reikt dit paneel niet tot de bredere kleurruimtes, en dat merkt u pas als het werk al de deur uit is. Hangt u er een zwaar 16-inch model aan dat de hele dag rendert, dan zakt de accu onder volle belasting langzaam weg in plaats van bij te laden. Wie een 5K-paneel gewend is, ziet dat aan de letters.
Apple Studio Display
Naadloze Apple-integratie- Eén kabel, helderheid via macOS: er valt vrijwel niets in te stellen
- 5K op 27 inch levert de scherpste letters die macOS kan tonen
- Ingebouwde camera en zes speakers maken losse randapparatuur overbodig
- Kleurbereik blijft bij P3 en dekt de drukwerkruimte niet: te smal voor prepress
- Het glas is glanzend; een matte uitvoering kost fors extra
Waarom deze score
Het comfort is hier het product. U prikt één kabel in en alles werkt: helderheid regelt u vanuit macOS, er zit een goede camera in die u in beeld houdt, en zes speakers klinken ruim boven wat een monitor gewoonlijk levert. Het 5K-paneel op 27 inch zet de scherpste letters neer die macOS kan tonen, en 96 watt houdt de laptop bij. Beeld en aansluitingen staan daarom hoog. Waar het inlevert: het kleurbereik blijft bij P3, de ruimte voor video en web, en dekt de bredere drukwerkruimte niet. En het glas is glanzend; de matte uitvoering kost fors extra.
Voor wie
Voor de Mac-gebruiker die nul gedoe wil, vanaf zijn bureau videobelt en het complete pakket waardeert: camera, geluid en beeld in één stuk, zonder ook maar iets in te stellen of bij te kopen.
Waar moet u op letten
U betaalt hier voor die integratie en voor de afwerking, niet voor beeld dat verder reikt: op scherpte komt het niet voorbij wat een 5K-paneel nu eenmaal doet, en op kleur blijft het achter bij schermen die de drukwerkruimte wel dekken. Werkt u in een lichte kamer, reken dan op reflecties of op de toeslag voor mat glas. En wie fotowerk voor drukwerk levert, koopt hier het verkeerde gereedschap.
BenQ MA270U (90 W USB-C, voor de Mac)
90 W USB-C voor de Mac- Eén USB-C-kabel voor beeld en 90 W, uw MacBook laadt intussen op
- Helderheid en volume regelt u vanaf de Mac, niet met knopjes
- Twee HDMI-poorten en een USB-hub, ook een tweede computer kan erop
- Met 60 Hz en 5 ms reactietijd is dit geen scherm om op te gamen
- Geen DisplayPort aan boord: beeld loopt via HDMI of via USB-C
Waarom deze score
Aansluitingen 9,2: 90 W over USB-C, een tweede USB-C, twee HDMI-poorten en een hub. Dat is dockniveau, net onder de Dell U2725QE die op 9,6 staat. Beeldkwaliteit 9,1 voor 27 inch 4K met 400 cd/m² op een mat paneel; de ASUS ProArt PA27JCV staat op 9,4 omdat die 5K haalt en dus nog scherper is. Snelheid 6,6 is de rekening voor 60 Hz en 5 ms, vergelijkbaar met de Philips 27B1U3900/00 met 6,7. Ergonomie 8,7 voor hoogteverstelling en ingebouwde luidsprekers.
Voor wie
Voor de MacBook-gebruiker die met één kabel wil aansluiten en opladen, en kleur belangrijker vindt dan snelheid.
Waar moet u op letten
Gamen doet u hier niet: met 60 Hz en 5 ms reactietijd voelt bewegend beeld traag. Een DisplayPort ontbreekt, dus beeld loopt via HDMI of usb-c; kijk na of uw computer daar een uitgang voor heeft. Zoekt u wel snelheid, dan is een gamingmonitor de betere keuze.
Samsung Smart Monitor M9 (M90SF) QD-OLED
Mooiste beeld, dubbelfunctie- QD-OLED geeft echt zwart en kleuren die van het scherm spatten
- Eén USB-C-kabel met 90 watt: beeld en laden in één handeling
- Streamt zelf, dus 's avonds is het gewoon een televisie
- 4K uitgesmeerd over 32 inch: letters ogen minder kraakhelder dan op 27 inch
- Glanzend oppervlak spiegelt zodra er daglicht in uw werkkamer valt
Waarom deze score
Dit paneel maakt indruk, en dat is meteen het hele verhaal. Een QD-OLED van 32 inch waar zwart werkelijk zwart is en kleuren losspatten, met een ingebouwde streamlaag zodat er 's avonds geen computer aan hoeft. Eén USB-C-kabel geeft beeld en 90 watt om de laptop bij te laden, dus die belofte staat overeind. Beeld en aansluitingen scoren daarom hoog. Het comfort zakt weg, en daar mag u eerlijk over zijn: 4K uitgesmeerd over 32 inch zet de beeldpunten verder uit elkaar dan op een 27-inch vlak, dus letters ogen minder kraakhelder en macOS schaalt er niet netjes op. Het glanzende oppervlak is prachtig in het donker en een spiegel in een lichte werkkamer.
Voor wie
Voor het huishouden waar dit scherm twee levens leidt: overdag werken, 's avonds series en spel, in een kamer die u kunt dimmen. En voor wie er ook zonder computer op wil kunnen kijken.
Waar moet u op letten
Koopt u dit puur om productief met een Mac te werken, dan betaalt u voor televisiefuncties en voor een paneel dat op tekstscherpte juist inlevert. Staat uw bureau bij een raam, dan werkt het glas tegen u en ziet u overdag vooral uzelf. Zoekt u tekstscherpte, dan vindt u die eenvoudiger op een kleiner vlak.
BenQ RD240Q (2560 x 1600, 90 W USB-C)
Extra hoogte, 90 W USB-C- 2560 x 1600 geeft merkbaar meer beeldhoogte dan een gewone QHD-monitor
- Eén USB-C-kabel voor beeld en 90 W stroom naar uw laptop
- De voet verstelt in hoogte, kantelt en zet het scherm rechtop
- 60 Hz en 5 ms: bewegend beeld voelt traag, gamen doet u hier niet
- 300 cd/m² is aan de lage kant voor een werkkamer met veel daglicht
Waarom deze score
Ergonomie 9,0: hoogte, kantelen, draaien en rechtop zetten zitten er allemaal op, iets ruimer dan de iiyama ProLite XB2797QSN-B1 met 8,9. Aansluitingen 8,9 voor 90 W USB-C, DisplayPort, HDMI en drie USB-poorten; de ASUS ProArt Display PA24ACRV staat daar op 9,0. Beeldkwaliteit 8,4 omdat 2560 x 1600 op 24,1 inch scherp is, maar 300 cd/m² en HDR10 bescheiden blijven. Snelheid 6,5 door 60 Hz en 5 ms reactietijd.
Voor wie
Voor de programmeur of kantoorwerker die meer regels tegelijk wil zien en zijn laptop met één kabel wil aansluiten en opladen.
Waar moet u op letten
Snelle spellen doet u hier niet: met 60 Hz en 5 ms reactietijd oogt bewegend beeld traag, en ook scrollen is minder vloeiend dan u van een gamingmonitor gewend bent. De helderheid van 300 cd/m² is aan de lage kant, dus bij een bureau vlak bij het raam draait u het scherm uit de zon.
ASUS ProArt Display PA24ACRV
Goedkoopste een-kabel-instap- 96 watt via één kabel, ook genoeg voor een zwaar 16-inch model
- Kleuren kloppen af fabriek: 95% P3 en volledige sRGB-dekking
- Compact 24-inch formaat, prima als nette tweede schermplek naast de laptop
- Beeldpunten zitten niet dicht genoeg voor de verdubbelde scherp-modus van macOS
- Wie urenlang fijne tekst leest, ziet vanaf een retina-MacBook een stap terug
Waarom deze score
Het instapkaartje, met precies de twee dingen die voor een Mac tellen. Het laadt uw laptop met 96 watt over één USB-C-kabel, evenveel als schermen die het dubbele kosten, en de kleuren kloppen: vijfennegentig procent van de P3-ruimte die voor video geldt, volledige sRGB, gekalibreerd geleverd. Op aansluitingen staat het daarom hoog. Waar het eerlijk inlevert, is het leescomfort. Dit is een 24-inch paneel met QHD, scherper dan Full HD maar een stap onder 4K, en de beeldpunten zitten niet dicht genoeg op elkaar voor de verdubbelde scherp-modus van macOS. Tekst staat netjes, maar niet glashelder.
Voor wie
Voor wie een nette tweede schermplek naast de laptop wil, of een compacte werkplek voor weinig waar de kleuren toch moeten kloppen. Denk aan een kleine kamer, een hoekbureau, een plek waar 27 inch simpelweg niet past.
Waar moet u op letten
Komt u van een retina-MacBook en leest u urenlang, dan is dit zichtbaar een stap terug, en dat went niet weg. Verwacht ook geen vloeiend bewegend beeld, want het paneel ververst zestig keer per seconde. Voor kleurwerk en een opgeruimde kabel is dit prima; als hoofdscherm voor lang leeswerk kiest u beter groter en scherper.
LG 32U721SA-W (4K smart monitor)
webOS en AirPlay 2- Draait webOS met Netflix en YouTube, ook bruikbaar zonder computer
- Beeld, data en stroom over één usb-c-kabel, plus AirPlay 2 vanaf iPhone of Mac
- 31,5 inch 4K op een VA-paneel: veel werkoppervlak en diep zwart
- 60 Hz en 5 ms: voor snelle spellen kiest u een ander scherm
- 250 nits en een voet die alleen kantelt; in hoogte verstellen kan niet
Waarom deze score
Beeldkwaliteit 8,4: 4K op 31,5 inch is scherp en het VA-paneel houdt zwart donker, maar 250 nits ligt onder de 300 nits van de LG 27US500-W, die op 9,3 uitkomt. Snelheid 6,6: 60 Hz en 5 ms, vergelijkbaar met de 7,0 van diezelfde LG. Aansluitingen 8,4: usb-c met stroom, twee HDMI-poorten, wifi en AirPlay 2, in de buurt van de 8,9 van de Samsung Smart Monitor M9. Ergonomie 6,6: alleen kantelen, net als bij die Samsung, die op 6,4 staat. Samen 7,5, iets onder de 7,9 van de LG 27US500-W.
Voor wie
Voor wie in een studeer- of studentenkamer één scherm wil dat zowel als monitor als als televisie dienstdoet.
Waar moet u op letten
De voet kantelt alleen en gaat niet omhoog, dus op een gewoon bureau kijkt u er van bovenaf op. Snelle spellen zijn niets voor dit scherm, want het blijft op 60 Hz en 5 ms steken, en bij 250 cd/m² oogt het beeld in een lichte kamer flauw. Het VA-paneel geeft diep zwart, maar smallere kijkhoeken dan IPS.
Acer PD163Q (dubbel draagbaar scherm)
Twee schermen in één- Twee panelen van 15,6 inch geven een dubbel werkblad naast uw laptop
- Beeld en stroom over usb-c, plus mini-HDMI voor apparaten zonder usb-c
- IPS-panelen met Full HD en ingebouwde speakers, zonder losse voeding
- 250 nits is te weinig om bij daglicht of buiten op een terras te werken
- 60 Hz en 8 ms: prima voor kantoorwerk, niet voor snelle spellen
Waarom deze score
Beeldkwaliteit 7,2: Full HD op 15,6 inch is scherp genoeg voor tekst, maar met 250 nits blijft het onder de 400 nits van de ASUS ZenScreen MB16NCG, die daarop een 9,0 haalt. Snelheid 6,4: 60 Hz met 8 ms is de traagste combinatie in dit rijtje draagbare schermen. Aansluitingen 7,6: twee usb-c-poorten en mini-HDMI, in lijn met de 7,7 van de ASUS ZenScreen MB16AHV. Ergonomie 8,0: twee panelen die uitklappen en kantelen wegen op tegen het ontbreken van hoogteverstelling. Samen 7,3, net onder de 7,6 van diezelfde MB16AHV.
Voor wie
Voor wie veel in hotels, treinen en op vreemde bureaus werkt en onderweg meer vensters open wil hebben dan de laptop toelaat.
Waar moet u op letten
Buiten werken lukt niet: 250 cd/m² is genoeg voor binnen, maar niet voor een terras of pal voor een zonnig raam. 60 Hz met 8 ms maakt het bovendien geen scherm voor snelle spellen, en hoogteverstelling ontbreekt: naast uw laptop kijkt u er van bovenaf op.
Vergelijk direct
De grote duels binnen monitoren
Beoordelingen van lezers
Nog geen beoordelingen. Gebruikt u een van de producten uit deze lijst? Deel hieronder uw ervaring.

Laat uw beoordeling achter