Beste werklaptops van 2026: welke werklaptop of zakelijke laptop?

Beoordeeld door Juri Prijzen laatst gewijzigd op 12 oktober 2026

Hoogste Koopmaat score (9,0): Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13. Beste prijs-kwaliteit, onze beste koop: Lenovo ThinkPad T14 Gen 6.

Een goede werklaptop draait niet om het snelste cijfer, maar om betrouwbaarheid, dag in, dag uit. Onze beste zakelijke koop is de Lenovo ThinkPad T14 Gen 6.

De Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13 scoort iets hoger en weegt rond de kilo, maar u betaalt fors meer voor vlaggenschipklasse die u bij mailen en typen niet nodig heeft; de T14 Gen 6 heeft een mat, helder scherm en een stevig toetsenbord, al is zijn accu op een lange dag krap. Wie de kost verdient achter een laptop, wil vooral een apparaat dat niet in de weg zit: een toetsenbord waarop u de hele dag prettig typt, de juiste poorten, beveiliging voor bedrijfsgegevens en garantie die iets voorstelt.

Let bij uw keuze vooral op het volgende. Het scherm: liever mat en rustig dan glimmend, want u kijkt er uren naar. De accu: die moet een werkdag halen zonder dat u in de vergaderzaal naar een stopcontact speurt. En de bouw: een stevig scharnier en een behuizing die een forenzentas overleeft. Rekenkracht is zelden het probleem; mail, spreadsheets en videobellen trekt hier elke laptop. Een nuchter werkpaard als de Lenovo ThinkPad E14 Gen 6 doet gewoon wat het moet doen, een lichte Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13 is er voor wie vaker in de trein zit dan op kantoor.

Zoekt u een laptop voor thuis, studie of spelletjes, kijk dan in onze lijst met de beste laptops. Hieronder de beste werklaptops op een rij, gesorteerd op onze Koopmaat score.

Zo werkt deze lijst

Standaard op Koopmaat score. De lijst opent gesorteerd op onze Koopmaat score: een cijfer van 0 tot 10 dat ons onafhankelijke redactie-oordeel weergeeft over de onderdelen die er in deze categorie toe doen. We ijken het per categorie, en de prijs of een partnerdeal weegt er niet in mee. Met de sorteerknoppen sorteert u de lijst ook op prijs/kwaliteit (de score gewogen tegen de actuele prijs) of op één onderdeel.

Lees hoe Koopmaat beoordeelt →

Sorteer op
1
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13

Zakelijk, rond de kilo
8,8 Prestaties
9,2 Scherm
9,4 Accuduur
9,5 Bouwkwaliteit
  • TPM-chip en zakelijke beveiligingsopties, uw IT-afdeling kan hem centraal beheren
  • Tot vier jaar service op locatie, bij pech geen dagen stilstand
  • Rond de kilo, forenzen merken hem nauwelijks op
  • De webcam blijft matig, terwijl u er dagelijks mee vergadert
  • Het geheugen zit vast op de processor, verder uitbreiden dan 32 GB kan achteraf niet

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13

Kies uw uitvoering

vanaf € 2.369
Werkgeheugen

16 GB is voor de meeste mensen ruim genoeg.

Opslag

256 GB is voor de meeste mensen ruim genoeg.

Uw uitvoering 32 GB · 1 TB
    Onafhankelijk vergeleken Prijzen gecontroleerd op 5 oktober, 06:33. Affiliate-links, kost u niks extra.

    Wat zit er in de doos

    De Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 13 Aura Edition is een zakelijke Copilot+-laptop met een 14 inch OLED-scherm van 2880 bij 1800 pixels en 120 Hz. Binnenin zitten een Intel Core Ultra 7 258V, 32 GB geheugen en een SSD van 1 TB. Het chassis is van carbonvezel en weegt 986 gram. De accu haalt tot 15 uur en is vervangbaar. Er draait Windows 11 Pro op, met drie jaar garantie.

    Waarom deze score

    Wij geven deze laptop een 9. Bouwkwaliteit scoort met 9,5 het hoogst: het chassis van carbonvezel is licht en stijf, en de vervangbare accu rekt de levensduur op. Accuduur krijgt een 9,4, want een werkdag zonder lader is haalbaar. Het scherm krijgt een 9,2 voor het scherpe, kleurrijke OLED-paneel van 120 Hz. Prestaties krijgt een 8,8: de processor is vlot bij kantoorwerk en vergaderen, maar niet gebouwd voor zwaar rekenwerk.

    Waarom wij hem kiezen

    Deze laptop weegt minder dan een kilo, houdt een werkdag vol zonder lader en heeft een toetsenbord waarop u ook na uren prettig typt. Met een TPM-chip en een zelfversleutelende SSD is de beveiliging op orde. Daar staan een matige webcam en een scherm zonder aanraakbediening tegenover. Wie dagelijks met een licht werktoestel onderweg is, heeft hier het meeste aan.

    Voor wie

    Voor wie veel onderweg werkt en een licht toestel met lange accuduur nodig heeft: consultants, advocaten, verkopers, zelfstandigen en directie. Ook voor organisaties die laptops centraal beheren en stilstand zoveel mogelijk willen voorkomen.

    Waar moet u op letten

    Het geheugen zit vast op de processor en is achteraf niet uit te breiden. Het scherm reageert niet op aanraking. Wie veel videobelt, rekent een losse webcam beter meteen mee. Vraag vóór aankoop naar service op locatie, zodat een defect geen dagen stilstand kost.

    2
    Lenovo ThinkPad T14 Gen 6

    Lenovo ThinkPad T14 Gen 6

    Beste prijs-kwaliteit
    8,5 Prestaties
    8,9 Scherm
    8,3 Accuduur
    9,3 Bouwkwaliteit
    • Vierhonderd nits mat scherm, ook naast een raam goed leesbaar
    • Toetsenbord met een stevige, prettige aanslag, voor wie de hele dag typt
    • Dertienhonderd gram, licht genoeg om dagelijks mee te nemen
    • Twaalf uur accu: een lange dag zonder lader blijft hier spannend
    • Zuinige U-chip: voor montage of zwaar rekenwerk is dit te licht

    Wat zit er in de doos

    De Lenovo ThinkPad T14 Gen 6 (Intel) is een zakelijke laptop met een IPS-scherm van 14 inch, 1920 bij 1200 pixels en 400 nits. Binnenin zitten een Intel Core Ultra 7 255U met 12 kernen en 14 threads, Intel Graphics, 16 GB DDR5-werkgeheugen en een ssd van 512 GB. Hij heeft Wi-Fi 6E en draait Windows 11 Pro. Hij weegt 1300 gram en de accu gaat tot 12 uur mee. Het geheugen zit op een losse module en de ssd is een standaard M.2-kaart: beide zijn later te vervangen.

    Waarom deze score

    Het cijfer is een 8,9. Het sterkste punt is bouwkwaliteit met een 9,3: dit chassis gaat jaren mee. Het scherm volgt met een 8,9 dankzij zijn heldere IPS-beeld. Prestaties krijgen een 8,5, want kantoorwerk gaat vlot en zwaar rekenwerk niet. Accuduur staat op 8,3: 12 uur dekt een werkdag, maar laat weinig marge.

    Waarom wij hem kiezen

    Hij verdient zijn plek omdat hij het gewone werk goed doet en dat jaren blijft doen. Het scherm is helder genoeg om bij het raam te werken, het toetsenbord heeft een stevige, prettige aanslag en met 1300 gram gaat hij elke dag mee. Wat het u kost: rekenkracht voor zwaar werk, en op een lange dag de lader in de tas.

    Voor wie

    Voor kenniswerkers in advies, onderzoek, juridisch werk of projectleiding die de hele dag typen en veel onderweg zijn. Ook voor studenten die een stevige laptop zoeken die hun hele studie meegaat.

    Waar moet u op letten

    Reken op vlot kantoorwerk, vergaderen en tabellen, maar niet op videomontage, grote datasets of virtuele machines: daarvoor is deze zuinige processor te licht. Het scherm ververst met 60 Hz en dekt 45 procent NTSC: genoeg voor dagelijks werk, niet voor kleurkritisch werk. Dit is de Engelse uitvoering: controleer welke toetsenbordindeling u krijgt.

    3
    ASUS ExpertBook P5

    ASUS ExpertBook P5

    8,8 Prestaties
    8,7 Scherm
    8,4 Accuduur
    8,9 Bouwkwaliteit
    • Mat scherm, geen spiegelbeeld van het raam achter uw rug
    • Net geen dertienhonderd gram, prettig tussen kantoor en thuiswerkplek
    • Tweeëndertig gigabyte werkgeheugen, tientallen vensters blijven gewoon openstaan
    • Geen smartcard-lezer of netwerkpoort, voor sommige kantoren een breekpunt
    • Reparatie via inleveren, niet op locatie; voor een grote afdeling iets om vooraf te regelen

    Wat zit er in de doos

    De ASUS ExpertBook P5 P5405CSA-NZ0195X is een zakelijke laptop van 14 inch met een aluminium behuizing. Binnenin zitten een Intel Core Ultra 7 258V met acht kernen, 32 GB werkgeheugen en een SSD. Het matte scherm toont 2560 bij 1600 pixels, ververst 144 keer per seconde en haalt 400 nits. Er zijn twee Thunderbolt 4-poorten, twee USB-A-poorten, HDMI en een vingerafdruklezer. Hij meet 31,20 bij 22,32 cm, is 1,64 cm dik en weegt 1290 gram. Windows 11 Pro staat erop.

    Waarom deze score

    Hij krijgt een 8,9. Het sterkste onderdeel is bouwkwaliteit met 8,9, dankzij een stevige aluminium behuizing die dagelijks gebruik aankan. Prestaties scoren 8,8: de Core Ultra 7 en 32 GB werkgeheugen draaien zware kantoorsoftware en veel vensters tegelijk zonder haperen. Het scherm krijgt 8,7 omdat het mat, scherp en vloeiend is. Accuduur is met 8,4 het zwakste onderdeel: een werkdag lukt, maar voor een lange reisdag pakt u de lader in.

    Waarom wij hem kiezen

    Deze laptop doet kantoorwerk goed. Het matte scherm beperkt spiegelingen van ramen en tl-licht, 32 GB werkgeheugen houdt vergadersoftware, mail en tientallen tabbladen tegelijk open, en met 1290 gram en een stevige behuizing reist hij elke dag mee. Wat het u kost is uitbreidbaarheid: het werkgeheugen ligt vast en een netwerkkabel past er niet in.

    Voor wie

    Voor kenniswerkers en zzp'ers die hun dagen vullen met documenten, mail, spreadsheets en videobellen, op kantoor en thuis. Ook voor studenten die een licht en stevig toestel zoeken voor dagelijks gebruik op de campus.

    Waar moet u op letten

    Er is geen netwerkpoort en geen geheugenkaartlezer; werkt uw organisatie met een kabelverbinding of smartcard, controleer dat eerst. Reparatie gaat via inleveren, niet op locatie. Lichte beeldbewerking gaat goed, maar voor zware videomontage, 3D-modelleren en games is hij niet bedoeld. Een kantoorpakket zit er niet bij.

    4
    HP EliteBook 8 G1i 16

    HP EliteBook 8 G1i 16

    Premium HP-zakelijk
    8,3 Prestaties
    8,7 Scherm
    8,1 Accuduur
    9,2 Bouwkwaliteit
    • Gezichtsherkenning en vingerafdruk, u logt in zonder wachtwoord te typen
    • Extra bedrijfsbeveiliging in de firmware, uw IT-afdeling waardeert dat
    • Zestien inch met premium afwerking, hij oogt zakelijk verzorgd
    • Tien uur accu, bij een lange dag buiten de deur neemt u de lader mee
    • De zuinige U-chip past niet bij de rest van het chassis

    Wat zit er in de doos

    De HP EliteBook 8 G1i 16 is een zakelijke laptop met een zilveren aluminium behuizing van 35,94 bij 25,10 cm. Binnenin zitten een Intel Core Ultra 5 225U met 12 cores en een turbo tot 4,8 GHz, 16 GB DDR5-werkgeheugen en een SSD van 512 GB. Het IPS-scherm meet 16 inch en toont 1920 x 1200 pixels in 16:10. In de doos zit een USB-C-adapter van 65 W voor de accu van 62 Wh. Windows 11 Pro staat erop.

    Waarom deze score

    Deze laptop scoort een 8,7. Bouwkwaliteit is met een 9,2 het sterkste onderdeel: aluminium, strak afgewerkt en stevig. Scherm volgt met een 8,7 voor een 16-inch paneel in 16:10 dat lange documenten rustig toont. Prestaties staan op 8,3: de zuinige chip houdt kantoorsoftware en videogesprekken vlot bij. Accuduur krijgt een 8,1, want tien uur dekt een werkdag met weinig marge.

    Waarom wij hem kiezen

    Deze laptop doet kantoorwerk zonder omwegen en oogt verzorgd bij een klant. Het verlichte toetsenbord heeft een numeriek blok, de vingerafdruklezer maakt inloggen snel en via USB-C met Thunderbolt 4 koppelt u een dock. Het toestel krijgt updates tot minimaal 60 maanden na introductie en is te repareren. Wat het u kost: rekenkracht en accuduur reiken niet verder dan kantoorwerk.

    Voor wie

    Voor organisaties die medewerkers een verzorgde, beheerbare laptop geven voor kantoor en thuiswerk, zoals in advies, administratie, financiële dienstverlening en zorg. En voor zelfstandigen die veel met cijfers werken en het numerieke toetsenblok gebruiken.

    Waar moet u op letten

    Reken op de lader bij een lange dag buiten de deur: tien uur accu is berekend op kantoorwerk. Het scherm haalt 300 nits, genoeg binnen maar krap in fel daglicht. Voor videobewerking of zware rekenmodellen is de zuinige chip niet bedoeld. Windows 11 Pro levert pas beheergemak op als iemand het inricht.

    5
    Acer TravelMate P4 16

    Acer TravelMate P4 16

    Meeste hardware per euro
    8,4 Prestaties
    8,8 Scherm
    8,2 Accuduur
    8,6 Bouwkwaliteit
    • Smartcard-lezer en netwerkpoort, oude kantoorsystemen werken meteen mee
    • Zestien inch, spreadsheets en documenten passen naast elkaar
    • Tweeëndertig gigabyte geheugen en een terabyte, jaren vooruit
    • Elf uur accu: bij een lange vergaderdag zoekt u een stopcontact
    • Zestienhonderd gram in een tas voor zestien inch, forenzen voelen dat

    Wat zit er in de doos

    De Acer TravelMate P4 16 is een zakelijke laptop voor kantoorwerk met een 16-inch IPS-scherm van 1920 x 1200 pixels, een Intel Core Ultra 7 155U met Intel Graphics, 32 GB DDR5-werkgeheugen en een SSD van een terabyte. Hij draait Windows 11 en weegt 1600 gram. Verder: een losse TPM 2.0, biometrische beveiliging, een privacyklepje, WiFi 6E, Bluetooth 5.3 en MIL-810H-certificering. Garantie: 2 jaar.

    Waarom deze score

    Het scherm haalt 8,8: 1920 x 1200 pixels in 16:10 geeft ruimte voor spreadsheets en documenten naast elkaar. Bouwkwaliteit krijgt 8,6 voor een behuizing met MIL-810H-certificering en stofbescherming. Prestaties komen op 8,4: voor administratie, mail en vergaderen met veel vensters open is de chip met 32 GB ruim genoeg, voor zwaar rekenwerk niet. Accuduur is met 8,2 de zwakste pijler; 11 uur dekt een kantoordag, maar weinig meer. Als werktoestel komt hij daarmee op een 8,6.

    Waarom wij hem kiezen

    Dit is gereedschap voor de werkplek, en het is daarop ingericht. De beveiliging zit in de hardware en vPro essential ondersteunt beheer door de IT-afdeling. Met 32 GB werkgeheugen en een terabyte opslag zit u jaren ruim, en Dust Defender gaat stofophoping tegen. Wat het u kost: 1600 gram en op lange dagen de lader in de tas, plus een uiterlijk zonder franje. Wie een degelijk werktoestel zoekt, krijgt dat hier.

    Voor wie

    Voor administratie, planning en boekhouding op de zakelijke werkplek, voor IT-afdelingen die beveiliging en beheer belangrijk vinden, en voor wie jaren met hetzelfde toestel wil doen en weinig om design geeft.

    Waar moet u op letten

    Weeg de mobiliteit. Een tas voor 16 inch blijft groot, en wie dagelijks pendelt en in de trein werkt, merkt de 1600 gram en de 11 uur accu. Zwaar rekenwerk, videomontage of games vragen meer dan deze zuinige chip met Intel Graphics levert. Dit is de QWERTY-uitvoering.

    6
    Lenovo ThinkPad E16 Gen 3

    Lenovo ThinkPad E16 Gen 3

    Groot werkscherm
    8,3 Prestaties
    8,6 Scherm
    8,1 Accuduur
    8,5 Bouwkwaliteit
    • Zestien inch: een tabel en een document passen naast elkaar
    • Het ThinkPad-toetsenbord met numeriek blok en verlichting, prettig bij lange typsessies
    • Zakelijke degelijkheid: scharnieren en poorten die jaren blijven werken
    • Met 35,6 bij 24,9 centimeter vraagt dit toestel een ruime tas en blijft het liever op het bureau staan
    • Tien uur op papier, buiten kantoor bent u aan de lader

    Wat zit er in de doos

    De Lenovo ThinkPad E16 Gen 3 is een zakelijke laptop met een mat 16-inch IPS-scherm van 1920 bij 1200 pixels. Binnenin zitten een Intel Core Ultra 5 225U met twaalf kernen, 16 GB DDR5-geheugen, een SSD van 512 GB en Windows 11 Pro. Aansluitingen: Thunderbolt 4, nog een USB-C-poort, twee USB-A-poorten, HDMI en ethernet. Het verlichte toetsenbord heeft een numeriek blok. De behuizing meet 35,6 bij 24,9 centimeter. De accu is 64 Wh, de meegeleverde lader 65 W.

    Waarom deze score

    Deze ThinkPad krijgt een 8,4. Scherm scoort een 8,6: zestien inch in 16:10 zet een tabel en een document leesbaar naast elkaar, en de matte afwerking houdt lampen uit beeld. Bouwkwaliteit krijgt een 8,5 voor een stevige behuizing en een toetsenbord dat ook na een lange dag prettig typt. Prestaties komen op een 8,3: de zuinige processor houdt kantoorwerk en veel tabbladen vlot bij, maar is niet gemaakt voor videobewerking of games. Accuduur krijgt een 8,1: tien uur op papier, maar voor een hele dag weg gaat de lader mee.

    Waarom wij hem kiezen

    Deze laptop doet niets spectaculairs, en dat is de bedoeling. U krijgt een rustig werkscherm, een numeriek blok voor wie veel cijfers invoert en aansluitingen voor monitor en netwerkkabel zonder verloopstekker. Het toestel is zelf te repareren en krijgt minimaal zestig maanden na introductie updates, dus het kan jaren mee. Wat het u kost, is draagbaarheid en een scherm dat in de zon tekortschiet.

    Voor wie

    Voor wie aan een vaste werkplek veel met documenten en spreadsheets werkt, zoals in financiën, planning of administratie, en maar af en toe onderweg is.

    Waar moet u op letten

    Het toetsenbord heeft een Amerikaanse internationale QWERTY-indeling, geen Azerty. Het matte scherm haalt 300 nits: prima binnen, krap op een zonnig terras. Reken op een bureaulaptop die af en toe meegaat, met lader.

    7
    HP ProBook 4 G1i 14

    HP ProBook 4 G1i 14

    Enige met 24 GB
    8,5 Prestaties
    7,6 Scherm
    8,1 Accuduur
    8,3 Bouwkwaliteit
    • HDMI, netwerkpoort, twee keer USB-A en twee keer USB-C: geen dock nodig
    • 24 gigabyte DDR5-5600: ruimte voor veel tabbladen, spreadsheets en videovergaderen tegelijk
    • Doorstaat de MIL-STD-810H-tests en weegt 1,39 kilo
    • 62 procent sRGB en 300 nits: geen scherm om kleuren op te beoordelen
    • Het werkgeheugen zit in een enkele reep, dus in een kanaal in plaats van twee

    Wat zit er in de doos

    De HP ProBook 4 G1i 14 is een zakelijke laptop voor kantoorwerk met een IPS-scherm van 35,6 cm (14 inch) in WUXGA-resolutie en een zilveren behuizing van 1390 gram. Binnenin werkt een Intel Core Ultra 5 225U met 12 kernen, 14 threads en tot 4,8 GHz, plus een NPU van 11 TOPS voor AI-taken. Daarnaast heeft hij 24 GB DDR5-5600 op één reep, een SSD van 512 GB, Wi-Fi 6E, Windows 11 Pro en de Wolf Pro Security Edition.

    Waarom deze score

    Als werklaptop krijgt deze ProBook een 8,4. Prestaties krijgen een 8,5: twaalf kernen en 24 GB DDR5 dragen spreadsheets, browser en videovergaderen tegelijk. Bouwkwaliteit staat op 8,3 voor een behuizing van 1390 gram die dagelijks reizen verdraagt. Accuduur krijgt een 8,1: circa 10 uur dekt een werkdag op kantoor of onderweg. Het scherm haalt een 7,6: geschikt voor documentwerk, met bescheiden helderheid en kleurbereik.

    Waarom wij hem kiezen

    Deze laptop is ingericht op wat kantoorwerk vraagt. Met 24 GB werkgeheugen blijft hij vlot met spreadsheets, veel tabbladen en een videogesprek tegelijk. HDMI, een netwerkpoort en zowel USB-A als USB-C zitten erop, dus een dock kan thuis blijven. Windows 11 Pro en de Wolf Pro Security Edition maken hem klaar voor een bedrijfsnetwerk. Wat het u kost: een scherm voor tekst, niet voor beeldwerk.

    Voor wie

    Voor administratief werk, boekhouding en de zakelijke buitendienst: wie veel programma's tegelijk open heeft en geregeld een beamer of netwerkkabel aantreft. Ook voor IT-afdelingen die een team uitrusten. Niet voor wie foto's of video beoordeelt.

    Waar moet u op letten

    Het scherm is op tekst en tabellen ingericht, niet op kleurwerk of fel zonlicht. Het werkgeheugen zit op één reep van 24 GB, dus in een enkel kanaal, wat de geïntegreerde graphics afremt. De zuinige U-processor is berekend op kantoorwerk, niet op renderen of zware videobewerking.

    Vergelijk direct

    De grote duels binnen laptops

    Beoordelingen van lezers

    Nog geen beoordelingen. Gebruikt u een van de producten uit deze lijst? Deel hieronder uw ervaring.

    Laat uw beoordeling achter

    ASUS ExpertBook P5

    Prijzen vergeleken bij 2 winkels

    vanaf € 1.699

    HP EliteBook 8 G1i 16

    Prijzen vergeleken bij 2 winkels

    vanaf € 1.299 6% gedaald 30 dagen

    HP ProBook 4 G1i 14

    Prijzen vergeleken bij 2 winkels

    vanaf € 1.299

    Lenovo ThinkPad E16 Gen 3

    Prijzen vergeleken bij 2 winkels

    vanaf € 969 11% gedaald 30 dagen